Zamość: W sobotę (07.08) ulica Partyzantów będzie wyłączona z ruchu

2021-08-03 13:08

W najbliższą sobotę (7 sierpnia) w godzinach od 7- 16 zamknięta będzie ulica Partyzantów na odcinku od ul. Jasnej do skrzyżowania z ulicą Odrodzenia. Trwają tam prace związane z przebudową skrzyżowania ulic Partyzantów, Orląt Lwowskich i Odrodzenia. Zamiast sygnalizacji świetlnej będzie rondo.

Trwają prace związane z przebudową skrzyżowania przy II LO w Zamościu. Wykonawca robót informuje, że w najbliższą sobotę (7 sierpnia) w godzinach od 7:00 do 16:00 wyłączona z ruchu będzie ulica Partyzantów na odcinku od ulicy Jasnej do skrzyżowania z ulicą Odrodzenia.

Miejsca prowadzonych robót oraz objazdy, poza strefą robót, będą oznakowane. Uprzejmie prosimy o zwracanie uwagi na oznakowane miejsca robót i wyznaczone objazdy. Za zaistniałe utrudnienia - przepraszamy. — informuje Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Spółka z.o.o. w Zamościu.

Przejeżdżając przez skrzyżowanie ulic Partyzantów, Orląt Lwowskich i Odrodzenia należy zachować wzmożoną ostrożność. Utrudnienia w ruchu są spore i potrwają najprawdopodobniej do końca listopada 2021 roku. Wtedy planowane jest zakończenie prac związanych z budową w tym miejscu ronda (skrzyżowania o ruchu okrężnym), które zastąpi sygnalizację świetlną. Wyburzone już zostały dwie kamienice przy ulicy Odrodzenia. Od podstaw wykonana zostanie druga jezdnia. Prace obejmą również przebudowę infrastruktury podziemnej, rozbudowę kanalizacji deszczowej i budowę nowej nawierzchni jezdni, ścieżek rowerowych oraz chodników.

Potrzeba przebudowy podyktowana jest przede wszystkim koniecznością poprawy bezpieczeństwa oraz płynności ruchu. Ze względu na jego nietypową geometrię, tj. przesunięte względem siebie wloty ulic Odrodzenia i Orląt Lwowskich, sprawia duże problemy kierowcom i jest jednym z najniebezpieczniejszych krzyżówek w mieście. — informuje Urząd Miasta Zamość.

Wykonawcą jest zamojskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. Koszt inwestycji to 3 780 799 złotych.

Zamość. Ktoś podpalił punkt szczepień i stację sanepidu! Policja publikuje NAGRANIE!