Zamość: Oddział neurochirurgii już funkcjonuje

2022-05-19 8:17
Oddział neurochirurgii przyjmuje już pierwszych pacjentów
Autor: Wioletta Sawa, Radio Eska Zamość

Już pracuje Oddział neurochirurgii Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu. Wznowił swoją działalność po 2 miesiącach zawieszenia. Są pierwsze przyjęcia.

- Zostały przeprowadzone rozmowy mające na celu przeorganizowanie pracy oddziału , która to  do tej pory funkcjonowała na takiej zasadzie, że gdy był pełny skład dyżurowy oddział  funkcjonował w sposób normalny  , jednak sytuacja związana z  chorobą  dwóch  lekarzy uniemożliwiała  funkcjonowanie tego oddziału w sposób  normalny i prawdopodobnie to było główną przyczyna zawieszenia tego oddziału , co działo się kiedy mnie jeszcze w placówce nie było- - wyjaśnia p.o. Dyrektora Szpitala- Adam Fimiarz.

Odział pracuje od 11 maja i już przyjmuje pierwszych pacjentów.

- Oddział funkcjonuje już w sposób jak najbardziej normalny , są już przyjmowani pacjenci , przyjmowani zarówno przez SOR jak i  przypadki przyjęć planowych, które były wcześniej odłożone. Przy tak długim czasie zamknięcia oddziału kolejka się wydłużyła , realizowane są przypadki nagłe i oczekujący na zabiegi planowe.

Pacjent zapisany na zabiegi czy operacje może liczyć na to, że zostanie mu udzielona pomoc medyczna.

- Teraz ma cierpliwie czekać na powiadomienie i będziemy skrupulatnie realizować założony wcześniej plan , który był opracowany w oddziale . Wznowiliśmy funkcjonowanie oddziału, żeby zabiegi mogły się odbywać dla dobra pacjentów.

Obecnie na oddziale zatrudnionych jest sześciu lekarzy ale planowane jest zatrudnienie kolejnych.

- To  jest o jeden mniej  w porównaniu do okresu sprzed zawieszenia , natomiast nieustannie poszukujemy kolejnych lekarzy specjalistów w dziedzinie neurochirurgii i takie podania zaczynają do placówki spływać , szukamy kolejnych aby załogę oddziału wzmocnić , żeby mogła lepiej sprawniej funkcjonować .

Na oddziale neurochirurgi zamojskiego szpitala mogą się leczyć pacjenci z dawnego województwa zamojskiego czyli z powiatu zamojskiego, tomaszowskiego, hrubieszowskiego i krasnostawskiego.Otrzymają tam pomoc medyczną na przykład w przypadku zdiagnozowanego guza mózgu i kanału kręgowego, wodogłowia , urazów kręgosłupa , czaszki czy nerwów obwodowych.​

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE