Zamość: Nowe światła w Zamościu. Ma być bezpieczniej

2022-01-26 16:08
zamość
Autor: UM Zamość

Od wczoraj 25.01 pojawiła się sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Okrzei w Zamościu . Światła mają poprawić bezpieczeństwo kierowców , pieszych oraz ma usprawnić ruch.

Dokumentacja projektowa na nową sygnalizację została opracowana jeszcze w 2016 roku ale dopiero teraz udało się ja wykonać przy okazji remontu ulicy Lubelskiej . Szczegóły Dyrektor ZDG w Zamościu- Marcin Nowak.

- To skrzyżowanie dość niebezpieczne i problematyczne  przy wyjeździe z ulicy Okrzei szczególnie przy skręcie w lewo. Jest też mocno wykorzystywane przez pieszych, uczniów szkoły podstawowej i budowlanki.

- Sygnalizacja świetlna spowoduje poprawę bezpieczeństwa na przejściu i przy wyjedzie z ulicy Okrzei.

- Celem było usprawnienie ruchu na całym skrzyżowaniu. Były kolizje, dlatego taką sygnalizacje tam wybudowaliśmy.

Oprócz nowej sygnalizacji, przywrócono działanie świateł na przejściu przy rynku na Orzeszkowej , trwa też oczekiwanie na elementy do sterowników sygnalizacji na skrzyżowaniu ulic Kilińskiego/ Piłsudskiego. W tym roku Ratusz nie planuje już więcej nowych sygnalizacji w Zamościu​

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE