Zamość: Jesień Teatralna. Spektakl Gallery of Modern heArt

2021-09-22 16:47
Gallery of Modern heArt
Autor: Zamojski Dom Kultury

Co chcą nam przekazać postaci ze znanych dzieł sztuki? Na pytanie odpowie Teatr Papahema podczas spektaklu, który będzie można zobaczyć w najbliższą niedzielę (26 września) w Zamojskim Domu Kultury.

Zamojski Dom Kultury zaprasza na Jesień Teatralną. Pierwszy spektakl już w najbliższą niedzielę (26 września) o godzinie 19:00. Teatr Papahema z Częstochowy zaprezentuje sztukę inspirowaną malarstwem i street art'em - Gallery of Modern heArt.

Spektakl jest połączeniem galerii sztuki z działaniami teatralnymi. Z ram obrazów będą wychodzić znane postaci z tego świata wizualnego. Spotkają się i wielkie nazwiska malarzy, i te wielkie nazwiska niekoniecznie łączone z tą sztuką najwyższą; typu twórczość Banksy'ego i Mona Lisa przy okazji. — mówi Joanna Bilska-Pawłowska z ZDK.

Połączenie tych dziedzin sztuki będzie na pewno ciekawą lekcją historii sztuki.

Są obrazy, które każą nam się na chwilę zatrzymać. Niezależnie od tego, czy spacerujemy przez muzealne sale, czy wertujemy albumy, czy – jak coraz częściej bywa – wpatrujemy się w ekran komputera albo telefonu. Bez względu na okoliczności zwracają naszą uwagę. Dlaczego akurat one? Przecież powstały w różnych epokach i technikach, rozmaita jest ich tematyka. Niektóre z nich są bardzo znane, inne widzimy po raz pierwszy. A jednak – coś je łączy. Zapewne to, że próbują nam coś „powiedzieć”. — zachęcają twórcy spektaklu.

Spektakl finansowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w ramach programu TEATR POLSKA ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE