Zamość: Edukacja rowerowa w szkołach

2021-11-02 17:25

Praktyczne i teoretyczne szkolenie jak poruszać się rowerem w ruchu drogowym to cel programu "Lubelskie rowerem - bezpieczna droga do szkoły." Biorą w nim udział również uczniowie ze szkół w Zamościu, Chełmie i Biłgoraju.

Fundacja Aktywności Mobilnej prowadzi kampanię Edukacja rowerowa 2.0. W 8 miastach powiatowych w naszym województwie realizuje program „Lubelskie rowerem – bezpieczna droga do szkoły”.

Program jest skupiony na starszych uczniach klas podstawowych, dla których prowadzimy zajęcia teoretyczne poświęcone bezpiecznemu poruszaniu się rowerem w ruchu drogowym. Na temat podstaw przepisów drogowych. Prowadzimy też zajęcia praktyczne w terenie, zazwyczaj w bezpośredniej okolicy szkoły po infrastrukturze rowerowej lub po drogach o uspokojonym ruchu. Ćwiczymy z nimi manewry, uczymy ich podstawowego serwisowania roweru. Uczymy jak zastosować wiedzę teoretyczną w praktyce. — mówi Michał Wolny z Fundacji Aktywności Mobilnej.

Projekt "Lubelskie Rowerem - bezpieczna droga do szkoły" to spotkania z uczniami, ale też szkolenia dla nauczycieli.

Jeśli ktoś jest zainteresowany to zapraszamy do kontaktu z Fundacja Mobilności Aktywnej do zgłaszania się na szkolenie, ono jest bezpłatne. Wystarczy zajrzeć na naszą stronę internetową edukacjarowerowa.pl. Ono będzie dotyczyło przede wszystkim nowoczesnej, praktycznej edukacji rowerowej i jej możliwości zastosowania przez nauczycieli w ich pracy szkolnej. Szkolenie jest głównie zaadresowane do nauczycieli wychowania komunikacyjnego. — dodaje Michał Wolny.

Szczegóły kampanii i tego projektu znajdziecie na stronie internetowej Edukacji rowerowej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE