Zamość: Budżet obywatelski 2023

2022-08-11 14:45
Budżet Obywatelski 2023
Autor: Urząd Miasta Zamość

Rusza głosowanie online na projekty Budżetu Obywatelskiego Miasta Zamość na 2023 rok. W formie elektronicznej mieszkańcy będą mogli oddać swój głos do 13 września.

Kolejny etap Budżetu Obywatelskiego Miasta Zamość 2023 - głosowanie elektroniczne, potrwa od 12 sierpnia do 13 września br. Mieszkańcy mogą oddawać swoje głosy na 35 projektów osiedlowych oraz 7 propozycji ogólnomiejskich. Łączna kwota, która zostanie przeznaczona na realizację projektów BO 2023 to 2 mln 550 tys. zł. Głosować może każdy mieszkaniec Zamościa, przysługuje mu jeden głos, który może oddać wyłącznie na projekt osiedla, na którym mieszka oraz jeden głos, który może oddać wyłącznie na jeden projekt ogólnomiejski. 

Dla ważności głosu oddanego w sposób elektroniczny, głosujący zobowiązany będzie najpierw do podania swoich danych, następnie wskazania jednego projektu osiedlowego i jednego projektu ogólnomiejskiego do realizacji w 2023 roku. Aby móc zatwierdzić oddany głos, mieszkaniec otrzyma na podany przez siebie numer telefonu komórkowego jednorazowe hasło. Na wskazany numer telefonu hasło będzie wysłane tylko raz. —  informuje Urząd Miasta Zamość.

Oddawać swój głos elektronicznie można na stronie zamosc.pl. Tam też znajdziecie listę projektów BO 2023. Głosowanie tradycyjne na każdym osiedlu Zamościa potrwa od 14 do 24 września br.

Polecany artykuł:

Zamość: Nocowanie w zoo
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE