Zamość: Będzie się działo! 31 Finał WOŚP już 29 stycznia

2023-01-24 12:59
WOŚP Zamość 2023
Autor: WOŚP

Finał WOŚP już w niedzielę. Zamojski sztab przygotował szereg atrakcji. Orkiestra zagra między innymi na Starówce, w galerii handlowej i Zamojskim Domu Kultury.

Zamość po raz kolejny zagra z Wielką Orkiestra Świątecznej Pomocy. W najbliższą niedzielę na ulicach miasta będzie kwestowało 400 wolontariuszy! Sztab WOŚP 6825 przy Młodzieżowym Domu Kultury zachęca do udziału w licytacjach i licznych wydarzeniach towarzyszących, lista jest naprawdę długa. W tym roku WOŚP gra pod hasłem: Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!

Spotykamy się na Starówce, gdzie Zamojskie Morsy pokażą jak hartować ciało, a po tej zimnej kąpieli klub fitness zaproponuje gimnastykę. A jeżeli to będzie mało to harcerze zaproponują miejską grę terenową oraz żołnierską grochówkę. Na spacer po starym mieście zaprosi Stowarzyszenie Turystyka z Pasją. Będzie również wóz strażacki, który będzie można oglądać. Z tego wszystkiego będzie można korzystać wrzucając przysłowiową złotówkę do WOŚP-owej puszki. — mówi Katarzyna Pleskaczyńska, szefowa WOŚP w Zamościu.

Od 12:00 finałowe centrum będzie też w galerii handlowej przy ulicy Przemysłowej. Tam również będzie się działo - pokazy: taneczne, wokalne, karate tradycyjnego, autonomicznych robotów i masa aktywności dla najmłodszych. A na zewnątrz galerii przesympatyczne alpaki i zabytkowe, klasyczne auta.

Zamojski Dom Kultury, jak co roku gra z WOŚP - do 29 stycznia trwa tam Galeria Dobroczynności, w której można stać się właścicielem dzieł lokalnych artystów. A w finałową niedzielę o 17:00 - koncert z udziałem przyjaciół WOŚP.

Tradycyjne finałowe Światełko do nieba o godzinie 20:00 na Starówce. W tym roku będzie to taniec ognia w wykonaniu grupy Fireshow. Z Zamojską Orkiestrą zagrają m.in: Banici Zamojscy - będą serwować XVII-wieczne jadło przy Wartowni, wędkarze, motocykliści oraz Zwierzyniec, Szczebrzeszyn, Skierbieszów i Krasnobród.

Szczegóły znajdziecie na Facebooku sztabu WOŚP 6825 Zamość.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE