Zamość: Będzie o wojsku i o szachach

2022-08-30 14:42
zamość
Autor: https://pixabay.com/pl

Mali miłośnicy wojskowości i królewskiej gry w szachy już w tym tygodniu będą mieli okazję porozmawiać o swoich pasjach z osobą, która o szachach i wojsku wie bardzo dużo. W tym roku Zamojski Klub Szachowy na " Przystanek Szachy " zaprosił kaprala podchorążego Michała Choinę.

- Podchorąży Michał Choina jest studentem Wojskowej akademii Technicznej . Będzie opowiadał o swojej przygodzie zarówno z szachami jak i z wojskiem . Oprócz tego, że zachęci dzieci do gry w szachy to będzie opowiadał o swoim patriotyzmie do ojczyzny. Michał Choina w tym roku brał udział w Drużynowych Mistrzostwach NATO i drużyna Polski zajęła w tym roku drugie miejsce, czyli bardzo wysokie.  Pan podchorąży jest reprezentantem Wojska Polskiego Drużynowych Mistrzostw NATO, jest srebrnym medalistą. Przywiezie swoje medale . Bedzie się chwalił ostatnim medalem, będzie rozmawiał z uczestnikami, opowiadał o swojej przygodzie z szachami . Przybyli będą mogli zadawać mu pytania, będą mogli prosić o autografy, o zdjęcia. Zachęcam i zapraszam do udziału w tym spotkaniu  -  mówi Prezes Zamojskiego Klubu Szachowego - Andrzej Czochra.

"Przystanek szachy" to cykliczne, coroczne wydarzenie organizowane przez zamojskich szachistów przede wszystkim dla dzieci i młodzieży.

- Na to wydarzenie zapraszani są specjalni goście , szachiści, którzy przyjeżdżają, spotykają się z młodymi szachistami, zachęcają do gry, opowiadają o swoim życiu szachowym, analizują najlepsze partie , pokazują jak można grac w szachy- dodaje Andrzej Czochra.  

Spotkanie już 31 sierpnia o godzinie 16.00 w Muzeum Szachy Świata w Zamościu, muzeum jest w zamojskim kinie Stylowy przy ulicy Odrodzenia 9.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE