Szczebrzeszyn: Podawali się za urzędników i chcieli podpisywać umowy. Ratusz ostrzega

2021-04-22 8:11 Wioletta Sawa
zamość
Autor: https://pixabay.com

Urząd Miejski w Szczebrzeszynie ostrzega przed osobami podającymi się za pracowników tutejszego Urzędu. Chodziło o umowy na fotowoltaikę.

Informacje o takich przypadkach dotarły do urzędu od mieszkańców. Osoby podszywające się pod urzędników pojawiały się u mieszkańców aby podpisać umowy na montaż instalacji solarnych I fotowoltaicznych wykorzystując fakt, że Gmina Szczebrzeszyn jest w trakcie realizacji dwóch inwestycyjnych projektów: EKO Szczebrzeszyn - ciepło w promieniach słońca – etap 2 oraz EKO Szczebrzeszyn - energia w promieniach słońca – etap 3.

- Każdy z nas ma dostęp do informacji publicznych. to dobre, ale niejednokrotnie to pokazuje również , że można się podszyć pod taką inwestycję. Wtedy to dezorganizuje nasza pracę to raz , a dwa- wprowadza w błąd osoby zamieszkujące daną gminę. Poza tym to doprowadziłoby również do tego, że trzeba by było cos wpłacić. dlatego apeluję do mieszkańców miasta i gminy o zachowanie ostrożności - mówi Burmistrz Szczebrzeszyna- Henryk Matej.

W przypadku wątpliwości co do wiarygodności osoby podającej się za przedstawiciela ratusza należy skontaktować się telefonicznie z pracownikami Urzędu Miejskiego w Szczebrzeszynie.