Zamość: Wkrótce ruszą roboty. Będzie przebudowywany odcinek drogi Zamość- Łabunie

2021-05-13 8:11
zamość
Autor: www.gddkia.gov.pl/p, zdjęcie z podpisania umowy

Droga krajowa nr 17 na odcinku od Zamościa do miejscowości Łabunie będzie kompleksowo przebudowana. Chodzi o fragment drogi o długości 5,5 kilometra.

- W tej chwili stan nawierzchni jest w słabej kondycji. Są ubytki. Gruntownej przebudowy wymaga też system odwodnienia. w ramach tej inwestycji wzmocniona zostanie konstrukcja drogi, rozbudowane zostaną skrzyżowania, przebudowane zostanie odwodnienie. Powstaną tez chodniki, zatoki autobusowe, bezpieczne przejścia dla pieszych czy sygnalizacja świetlna w miejscowości Kalinowice. Planujemy, że prace rozpoczna się na przełomie maja i czerwca - informuje rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad- Łukasz Minkiewicz.

Na czas robót będą obowiązywać zmiany w organizacji ruchu.

- Wprowadzony zostanie ruch wahadłowy na przebudowanym odcinku. On będzie prowadzony etapami. Prosimy kierowców o wyrozumiałość. Po przebudowie tym odcinkiem będzie się jeździć dużo lepiej i bezpieczniej- dodaje Łukasz Minkiewicz.

Zakończenie przebudowy drogi krajowej na odcinku od Zamościa do miejscowości Łabunie ma zostać zakończona w pierwszym kwartale 2023 roku. Koszt prac budowlanych to około 31 milionów złotych.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE