Zamość: Był pijany i kierował autem. Interwencja kobiety zapobiegła możliwej tragedii

2021-04-23 8:10 Wioletta Sawa
zamość
Autor: Wioletta Sawa

Dzięki odpowiedzialnej postawie mieszkanki powiatu zamojskiego udało się ująć 54- mieszkańca gminy Zamość, który pod wpływem alkoholu jechał samochodem. Mężczyzna miał też sądowy zakaz jazdy pojazdami mechanicznymi.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Wychody w Gminie Zamość.

- Zgłaszająca powiadomiła dyżurnego zamojskiej komendy o nietrzeźwym kierowcy audi. Opisując zdarzenie powiedziała, że w miejscowości Wychody (gmina Zamość) jechała za kierującym audi, który miał otwarte drzwi od strony kierowcy i jechał całą szerokością jezdni. Przypuszczając, że jest nietrzeźwy wyprzedziła go i próbowała zmusić do zatrzymania, jednak bezskutecznie. Mężczyzna jechał dalej, po chwili zatrzymał się wjeżdżając na teren posesji. Zgłaszająca pojechała za nim, powiadomiła służby i poczekała na policjantów. Dyżurny natychmiast skierował tam patrol. Gołym okiem widać było, że 54-letni kierujący audi był nietrzeźwy, mundurowi wyczuli od niego silną woń alkoholu z ust, mężczyzna mówił bełkotliwie i nie potrafił utrzymać równowagi. Badanie alkomatem tylko podrwiło stan nietrzeźwości mężczyzny, który w organizmie miał prawie 3 promile alkoholu. Jak się okazało mieszkaniec gminy Zamość siadając za kierownicę audi popełnił jeszcze jedno przestępstwo – złamał sądowy zakaz kierowani pojazdami mechanicznymi.54-latek został zatrzymany. Wkrótce przed sądem odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do sądowych orzeczeń- informuje rzecznik prasowy zamojskiej policji- Dorota Krukowska- Bubiło.

Kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi do 2 lat więzienia. Za  niestosowanie się do sądowego orzeczenia o zakazie prowadzenia pojazdów można trafić do więzienia nawet na 5 lat.