Zamojski sanepid monitoruje sytuację z koronawirusem

2020-02-06 12:47
Zamojski sanepid monitoruje sytuację
Autor: w.sawa

Zamojska Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna monitoruje sytuację zakażeń koronawirusem. W powiecie zamojskim nie zanotowano takich przypadków. Zamojski sanepid zapewnia jednak , że jest przygotowany na ewentualny przypadek zakażenia wirusem z Chin. Do tej pory w Państwie Środka zanotowano ponad dziewięć tysięcy zakażeń.

Zamojska Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna monitoruje sytuację związaną z koronawirusem. Na razie nie ma powodów do obaw. Specjaliści śledzą komunikaty i informacje od Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego. O szczegółach mówi dyrektor zamojskiego sanepidu- Stanisław Jaślikowski:

- Śledzimy informacje dotyczące koranowirusa  również na stronach internetowych. W zasadzie jesteśmy przygotowani do ewentualnej sytuacji, w której doszłoby do zawleczenia jakiegoś przypadku. Jesteśmy w stanie zahamować rozpowszechnianie się wirusa.

  Ryzyko zakażenia dotyczy głównie osób , które  wracają z Chin

- To  muszą być osoby, które były w Chinach, były w określonych miejscach i mają już objawy chorobowe. Jest to  wysoka temperatura 38 stopni i więcej, duszności i kaszel.

Osoby wracające z Państwa Środka i uskarżające się na wymienione objawy - powinny skierować się do lekarza chorób zakaźnych. Na Lubelszczyźnie mamy osiem  takich szpitali - najbliższe znajdują się w Biłgoraju, Puławach i Chełmie.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE