[Z OSTATNIEJ CHWILI] 33 osoby w kwarantannie. Potwierdzono przypadek zakażania SARS-COV-2 w powiecie chełmskim

2020-03-19 15:12
Coronavirus w powiecie chełmskim
Autor: pixabay.com

Aż 33 osoby musiały zostać poddane kwarantannie po tym, jak u pacjenta z powiatu chełmskiego potwierdzono zakażenie koronawirusem. Wśród tej grupy jest 20 pracowników szpitala w Chełmie oraz 13 pacjentów. Więcej na Eska.pl Zamość

[AKTUALIZACJA, 14:40]

Chory - w stanie ciężkim - został przewieziony do jednoimiennego szpitala zakaźnego w Puławach. Jak podkreśla dyrekcja chełmskiego szpitala, mężczyzna nie miał typowych objawów koronawirusa, dlatego trafił na oddział w związku z chorobą, na którą się skarżył.

A jak informuje rzeczniczka wojewody lubelskiego, Agnieszka Strzępka, mężczyzna w szpitalu był leczony na zapalenie płuc.

- Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Chełmie podejmuje działania przeciwepidemiczne i ustala kontakty osób z najbliższego otoczenia pacjenta. Pacjent w ostatnim czasie był hospitalizowany w szpitalu w Chełmie z powodu zapalenia płuc. Szpital wdrożył procedury i działania przeciwepidemiczne, a Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Chełmie jest w stałym kontakcie z Pielęgniarką Epidemiologiczna, Pielęgniarką Naczelną i Dyrektorem szpitala - informuje Agnieszka Strzępka.

08:50

Ministerstwo Zdrowia potwierdza następne 3 przypadki zakażenia koronawirsuem na terenie województwa lubelskiego, w tym jeden przypadek na Chełmszczyźnie. W sytuacji zbierania i potwierdzania statystyk zakażeń liczy się miejsce hospitalizacji i zamieszkania, nie miejsce pochodzenia czy zameldowania.

- Na terenie województwa lubelskiego mamy trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą: 1 osoby w sile wieku z powiatu chełmskiego - poinformowała w czwartek rano Agnieszka Strzępka, rzecznika wojewody lubelskiego. 

Dwie pozostałe osoby to mieszkańcy powiatów: lubelskiego i kozienickiego. W tym ostatnim przypadku - osoba ta przebywała na terenie naszego województwa, tu trafiła też na badania, a w tej chwili jest hospitalizowana w jednym z naszych szpitali. Prawdopodobnie w jednoimiennym szpitalu zakaźnym w Puławach. Co istotne, w sytuacji zbierania i potwierdzania statystyk zakażeń liczy się miejsce hospitalizacji i zamieszkania, przebywania w czasie pojawienia się objawów lub zgłoszenia na badania czy wykonanie testu, nie zaś miejsce pochodzenia czy zameldowania.

W sumie, na Lubelszczyźnie potwierdzono już 25 przypadków. Jedna osoba zmarła.

 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE