"Wymiana ciepła" przy zamojskiej starówce

2020-02-05 16:25
Wymiana ciepła przy zamojskiej starówce
Autor: w.s.

W Nowej Bramie Lubelskiej przy ulicy Łukasińskiego w Zamościu trwa akcja "wymiany ciepła". Stoi tam szafa, do której można włożyć ciepłe ubrania . Trafiają tam swetry, czapki, szaliki czy kurtki. Zostawili je tam Ci, którym te ubrania nie są już potrzebne a sami chcieli podarować je innym. Z szafy pełnej ubrań mogą korzystać wszyscy, którym te ubrania po prostu są potrzebne.

Nienoszone swetry, czapki, szaliki czy kurtki można przynieść i oddać potrzebującym .  Już od dwóch lat w Nowej Bramie Lubelskiej przy ulicy Łukasińskiego w Zamościu działa akcja"Wymiana ciepła". To tam stoi szafa, do której można włożyć ciepłe ubrania, które nie są nam już potrzebne, a mogą być bardzo przydatne innym.

- Ludzie potrzebujący przychodzą i biorą te ubrania- mówi- Małgorzata Farion ze spółdzielni socjalnej Sami swoi- 

Kiedy jest chłodno to często się zdarza, że ktoś przychodzi i pyta czy może sobie coś wziąć z szafy. Pamiętam jak kiedyś przyszła do nas pani, która zgubiła  gdzieś czapkę. Było jej bardzo zimno, chorowała często na uszy.  Zobaczyła naszą szafę i zapytała czy może wziąć jedną z czapek. Bardzo się jej przydała. Jeśli chociaż jedna osoba skorzysta z naszej akcji i dany sweter czy szalik naprawdę się jej przyda  to będzie to nasz sukces.

Jeśli chcemy oddać swoje ciepłe ubrania to nie musimy tego nigdzie zgłaszać.

- Wystarczy położyć je  koło szafy na przykład w worku. My to rozłożymy na półki albo powiesimy na wieszaki- dodaje Małgorzata Farion

Akcja "wymiany ciepła" miała działać  tylko w okresie zimowym. Pomysł jednak  tak się spodobał , że akcja trwa przez cały rok.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE