zieleń miejska w Zamościu

i

Autor: Urząd Miasta Zamość

Trawiaste zamieszanie w Zamościu

2023-06-02 16:57

Kwestia koszenia, albo raczej nie koszenia miejskich trawników i innych zielonych terenów miasta podzieliła mieszkańców.

Wiosna w pełni, więc zazieleniło się w mieście i to nawet bardzo. W Zamościu szykują się spore zmiany w tej kwestii - jednostki za to odpowiedzialne, będą kosić, ale nie wszędzie z taką samą częstotliwością i na taką samą wysokość traw.

Jako miasto przyznajemy się, że opóźnił się trochę ten termin koszenia. Związane to było z powstaniem tej spółki miejskiej (ZUK Zamość) i podpisaniem umów. I jak najbardziej bierzemy na siebie to, że za późno wystartowało, stąd nawał tego koszenia. Staramy się to wszystko nadrabiać, jednak z pewnymi zmianami. Chcemy ograniczyć to koszenie. Oczywiście bezpieczeństwo mieszkańców jest najważniejsze, więc priorytetem są dla nas tereny przy drogach, przy wyjazdach, ale także przy ciągach pieszych, przy ścieżkach rowerowych, no i przy terenach reprezentacyjnych. — mówi Katarzyna Fornal-Urbańczyk z Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Zamość.

W planach są kolejne łąki kwietne oraz zamienianie trawiastych terenów na zadarniające krzewy. Pewne działania wymagają jednak czasu, ale efekt powinien być pozytywny - zielony i zadbany Zamość. Mieszkańcy, którzy chcieliby podzielić się sugestiami i uwagami w tej sprawie, mogą zgłosić się do Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Zamość przy ulicy Partyzantów 10. Więcej informacji na Facebooku Miasta Zamość.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE