Tomaszów Lubelski: Policjant reanimował 10-latka

2022-03-22 17:19
Lotnicze Pogotowie Ratunkowe
Autor: Lotnicze Pogotowie Ratunkowe/Fb

„Ruszył Pan serce, które było praktycznie nie do ruszenia” tymi słowami mama chłopca podziękowała policjantowi. Mundurowy będąc w jednej ze szkół podjął reanimację ucznia, który nagle stracił przytomność i oddech.

Do zdarzenia doszło w piątek (18 marca) w Szkole Podstawowej nr 3 w Tomaszowie Lubelskim. Mariusz Joniec, naczelnik Wydziału Prewencji miejscowej komendy był akurat tego dnia w tej szkole. W pewnej chwili zauważył poruszenie w jednej z sal. Gdy okazało się, że na podłodze leży nieprzytomny, nieoddychający 10-letni chłopiec, policjant natychmiast przystąpił do działania. Przeprowadził wraz z nauczycielem wychowania fizycznego, akcję reanimacyjną.

Skuteczna reanimacja doprowadziła do przywrócenia czynności życiowych chłopca. 10-latek odzyskał oddech, jednak w dalszym ciągu był nieprzytomny. Do czasu przybycia załogi karetki pogotowia funkcjonariusz monitorował czynności życiowe chłopca, układając go w pozycji bocznej ustalonej. Chłopiec został przekazany tomaszowskim służbom medycznym, po czym śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został przetransportowany do lubelskiego szpitala. — informuje Małgorzata Pawłowska z KPP w Tomaszowie Lubelskim.

Ze względu na kardiologiczne problemy chłopca, sytuacja była poważna. Mama 10-latka napisała do naczelnika Mariusza Jońca list z podziękowaniami.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE