Tomaszów Lubelski: Mieszkańcy mogą głosować na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego 2021

2021-05-04 16:45 M.S
Budżet Obywatelski
Autor: Urząd Miasta Tomaszów Lubelski

Miasto przeznaczy 200 tys. zł na realizację 4 projektów, które wybiorą mieszkańcy. Oddawać głosy można do 31. maja.

W tym roku w ramach Budżetu Obywatelskiego wpłynęło do Urzędu Miasta w Tomaszowie Lubelskim siedem projektów, pięć z nich pozytywnie przeszło weryfikację formalną. Ostatecznie w głosowaniu mieszkańców zostaną wyłonione cztery i te będą zrealizowane.

Wśród tych projektów pierwszy numer ma Zagospodarowanie terenu placu zabaw przy Alei Południowej, jest to jakby kontynuacja wykonanych i zainstalowanych tam urządzeń. drugim projektem jest projekt złożony przez Panią Stanisławę Kowalską, kierowniczkę Zespołu Pieśni i Tańca Roztocze- Centrum Tradycji Regionalnej na bazie Tomaszowskiego Domu Kultury. Trzeci projekt- Wypożyczalnia łyżworolek dla dzieci przy Ośrodku Sportu i Rekreacji, wiadomo, że dysponujemy bardzo dobrą bazą do uprawiania tego sportu. Pani Swietłana Karczewska przygotowała projekt Zmieniaj swoje osiedle, zmieniaj swoją okolicę. I ostatni projekt przygotowany przez Pana Marka Necia- Sieć samoobsługowych stacji napraw rowerów. — mówi burmistrz miasta, Wojciech Żukowski.

Każdy obywatel Tomaszowa, który ukończył 16. rok życia może oddać swój głos na wybrany projekt za pośrednictwem elektronicznego formularza, przesyłając kartę pocztą lub wrzucając ją do urny przy Urzędzie Miasta. Szczegóły i potrzebne pliki znajdują się na stronie internetowej tomaszow-lubelski.pl

Raport z anteny 04.05, godz.10