Tomaszów Lubelski: dofinansowanie na instalacje odnawialnych źródeł energii.

2021-03-24 16:28
Instalacje OZE w Tomaszowie Lubelskim
Autor: pixabay.com

Mieszkańcy Tomaszowa Lubelskiego mogą jeszcze dołączyć do projektu i skorzystać z możliwości dofinansowania instalacji OZE - paneli fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych, pomp ciepła oraz kotłów na biomasę.

Miasto Tomaszów Lubelski podpisało umowę z wykonawcą instalacji odnawialnych źródeł energii. Obejmuje ona między innymi montaż instalacji fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych i pomp ciepła w prywatnych budynkach mieszkalnych.

W sumie wartościowo sięgamy prawie 5 milionów złotych, ponad 3, 5 miliona złotych finansuje Urząd Marszałkowski z Funduszy Europejskich w ramach RPO. Pozostałą część finansują mieszkańcy. Zgodnie z deklaracją wykonawców, realizacja powinna nastąpić w ciągu 3- 4 miesięcy, chociaż planujemy, że zgodnie z umową, zakończenie montażu powinno nastąpić jesienią tego roku. — mówił burmistrz miasta Wojciech Żukowski.

Mieszkańcy Tomaszowa, którzy złożyli lub złożą wniosek o takie dofinansowanie, mogą liczyć na 60% dotacji. Zainteresowani w celu uzyskania dodatkowych informacji mogą się kontaktować z Urzędem Miasta. W ramach tego projektu zostanie także zamontowanych 12 instalacji fotowoltaicznych na tomaszowskich budynkach użyteczności publicznej w tym na wszystkich szkołach i przedszkolach.​

Raport z anteny 24.03, godz.10
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE