Pożar

i

Autor: pixabay.com Zdjęcie ilustracyjne

pożar

Strażacy wezwani do pożaru w szkole. Coś zapaliło się w plecaku ucznia

2023-09-27 19:53

Nietypową interwencję odnotowali zamojscy strażacy na początku tygodnia. Zostali wezwani do pożaru w szkole. Jego przyczyna może was zaskoczyć.

Ochotnicza Straż Pożarna z Suchowoli po przyjeździe na miejsce nie miała zbyt wiele do roboty. Ich misją było zabezpieczenie miejsca zdarzenia, oddymienie pomieszczenia, w którym miał miejsce pożar, oraz na pomiar na zawartość tlenku węgla.

Po przyjeździe dowiedziała się jednak, co zaszło wcześniej. Otóż nagle, w trakcie lekcji, zapalił się stojący w rogu sali plecak jednego z uczniów.

– Z relacji nauczyciela wynikało, że w wyniku tego zdarzenia nastąpiło samoistne przemieszczenie plecaka – informuje Komenda Miejska Straży Pożarnej w Zamościu.

Nauczyciel sam ugasił pożar, a następnie wyniósł plecak z zawartością z budynku. Strażacy ustalili, że prawdopodobną przyczyną wystąpienia ognia był wybuch telefonu znajdującego się w plecaku. Straty z tego powodu oszacowano na tysiąc złotych.

Pieniądze to nie wszystko - Kazimierz Krupa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE