Roztocze: Spływy kajakowe

2021-07-01 14:47
spływy kajakowe
Autor: pixabay.com

Kajakarstwo to sport właściwie dla każdego. Jest idealną formą wypoczynku - płynąc rzekami Roztocza można podziwiać piękne krajobrazy i być naprawdę blisko natury.

Spływy kajakowe to ciesząca się dużą popularnością atrakcją Roztocza. Te organizowane na rzece Wieprz w okolicach Zwierzyńca idealnie nadają się nawet dla mało doświadczonych amatorów tego sportu. Tu rzeka płynie spokojnie i nie jest głęboka. Te trasy są często wybierane przez rodziny, nawet z małymi dziećmi.

Na początku przygody z kajakami poleciłbym wybierać krótsze, bardziej spokojne trasy, żeby ocenić swoje możliwości. Najtrudniejsze są początki, po niedługim czasie dochodzimy do wprawy, zaczynamy przewidywać zachowanie kajaka i płynięcie staje się już łatwiejsze. Bardzo dużo rodziców decyduje się zabierać na spływ małe dzieci, już nawet około 1. roku życia. Każdy może pływać kajakiem, o ile czuje się na siłach. Warto zaczynać pływanie z dziećmi od małego, jeżeli wiemy, że dadzą radę i wytrzymają, ponieważ ma to być przyjemność. Każdy uczestnik otrzymuje odpowiednie środki asekuracyjne, więc jest to jak najbardziej bezpieczne. Należy jednak zawsze stosować się do regulaminu. — mówi Wiesław Fila, właściciel jednej z firm organizującej spływy w Hutkach.

Warto wybierać trasy, na których znajdują się miejsca, gdzie można zrobić postój, na wypadek gdyby młody kajakarz potrzebował przerwy.

Na Roztoczu organizowane są też spływy rzekami Tanew, Bukowa oraz Łada. Każdy może wybrać trasę odpowiednią do swoich możliwości i potrzeb.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE