[AKTUALIZACJA] Prezes Sądu Rejonowego w Biłgoraju z potwierdzonym koronawirusem [AUDIO]

2020-03-17 18:57
Prezes Sądu Rejonowego w Biłgoraju z potwierdzonym koronawirusem
Autor: pixabay.com

Zbigniew Łupina, prezes Sądu Rejonowego w Biłgoraju i członek Krajowej Rady Sądownictwa z pozytywnym wynikiem na SARS-COV-2 - informuje rzecznik KRS. Członkowie i pracownicy Rady zostali objęci kwarantanną.

Członkowie i pracownicy Rady, którzy mieli bezpośredni kontakt z sędzią Łupiną zostali poddani formalnej kwarantannie.

- Biuro KRS zaleciło kwarantannę domową członkom i pracownikom, którzy mieli kontakt z sędzią Łupiną, ale część osób jest już poddana kwarantannie formalnej - potwierdził Radiu Eska rzecznik KRS, sędzia dr Maciej Mitera. 

Służby sanitarne kontaktują się indywidualnie z następnymi osobami, które mogły mieć kontakt z sędzią Łupiną. W zeszłym tygodniu odbyło się spotkanie Rady, które w wyniku rozwoju sytuacji epidemicznej zostało jednak przerwane. Po informacji o infekcji sędziego Łupiny odtworzono listę potencjalnych osób, z którymi mógł mieć bezpośredni kontakt.

Prezes Sądu Rejonowego w Biłgoraju z potwierdzeniem koronawirusa

Ministerstwo Zdrowia i Lubelski Urząd Wojewódzki obecność wirusa u sędziego potwierdziły 15 marca. Jego stan wówczas był określany jako dobry. 

- Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą osoby w przedziale wieku 55-65 lat, z powiatu biłgorajskiego, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym. Stan osoby jest dobry - informowała 15 marca Agnieszka Strzępka, rzeczniczka wojewody lubelskiego.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE