Praca dla studentów w Zamościu — jak znaleźć?

2022-11-26 8:00
Praca dla studentów w Zamościu — jak znaleźć?
Autor: mat. prasowy

Praca dla studentów w Zamościu to świetny sposób na zdobycie pierwszego doświadczenia zawodowego oraz zarobienia dodatkowych pieniędzy. Jak znaleźć pracę dla studentów w Zamościu? Czy miast ma oferty zatrudnienia dla młodych ludzi?

Zamość to przepiękne miasto leżące w województwie lubelskim. Niezwykła historia, architektura i zabytki to zdecydowane atrybuty miasta, które doceniane są przez tysiące turystów podążających historycznymi szlakami Polski. Zamość cieszy się zainteresowaniem wśród podróżujących między innymi dlatego, że Stare Miasto wpisane jest na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Dzięki zachowanym lub odrestaurowanym budynkom utrzymanym w duchy renesansowym w mieście kwitnie turystyka, gastronomia i usługi hotelowe. Warto wspomnieć, że Zamość to także jeden z większych ośrodków szkolnictwa wyższego w województwie. Z racji tego, co roku do miasta przybywają setki studentów, którzy dodatkowo wspierają gospodarkę miasta, nie tylko wydając pieniądze, ale również podejmując zatrudnienie w lokalnych przedsiębiorstwach. Jak wygląda sytuacja studentów na rynku pracy w Zamościu? Czy oferty pracy w Zamościu są dostosowane do potrzeb studentów?

Praca dla studentów w Zamościu

Pracy w Zamościu jest dużo. Przemawiają za tym zawody deficytowe, które ukazują faktyczny stan gospodarki w mieście i powiecie. Obecnie wśród zawodów najbardziej pożądanych przez pracodawców znajdziemy fachowców budowlanych takich jak zbrojarze, betoniarze lub cieśle budowlani oraz zawody wymagające wyższego wykształcenia takie jak nauczyciele bądź lekarze. Jednak czy jest tam miejsce dla studentów, którzy poszukują swojego pierwszego doświadczenia zawodowego?

Zamość to miasto, które oferuje wiele ciekawych ofert pracy dla studentów. Wynika to przede wszystkim z faktu, że Zamość jako miasto turystyczne obfituje w różnego rodzaju knajpy, bary, restauracje, puby, kluby i hotele. To właśnie w takich miejscach wielu studentów znajduje zatrudnienie z elastycznym grafikiem lub z możliwością pracy w weekendy. Zatrudnienie w sektorze usługowym i gastronomicznym to jedna z popularniejszych form pracy podejmowanej na studiach. W tym przypadku plusami są przede wszystkim takie udogodnienia jak:

  • elastyczne godziny pracy,
  • możliwość dopasowania grafiku zajęć do grafiku pracy,
  • umowa zlecenie (dla studentów korzystniejsza ponieważ mogą zarobić więcej),
  • pracę w młodym zespole składającym się z innych studentów,
  • uczestnictwo w życiu towarzyskim miasta przy jednoczesnej możliwości zarobku.

Z pewnością rozwiązaniem zasługującym na uwagę jest również praca w call center lub w obsłudze klienta. Praca w call center to nie tylko atrakcyjne wynagrodzenie godzinowe, ale również premie uznaniowe zależne od wyników. W tym wypadku także mamy do czynienia z możliwością pracy weekendowej, dzięki czemu studenci uczący się w trybie stacjonarnym mogą podjąć zatrudnienie. Warto jednak mieć na uwadze, że call center to nie jest praca dla każdego, szczególnie jeśli przydzielone zostaną nam obowiązki związane z obsługą linii wychodzącej. Wiąże się to z aktywną sprzedażą, która niekoniecznie jest w 100% nakierowana na zadowolenie klienta. Dodatkowo pracownicy call center nie cieszą się dobrą sławą, co sprawia, że już na początku połączenia możemy zostać okrzyczani przy użyciu niecenzuralnych słów.

Dla studentów, którzy mogą sobie pozwolić na niższe zarobki, dobrą opcją jest poszukanie zatrudnienia na stanowisku związanym z kierunkiem studiów. Staże lub praktyki zawodowe to z reguły nikłe szanse na godziwe wynagrodzenie, jednak w tym wypadku bardziej liczy się zdobycie doświadczenia zawodowego, które w przyszłości może zaowocować lepszymi warunkami na start. Praca na obrzeżach przyszłego zawodu to także szansa na zweryfikowanie swojej wiedzy oraz czerpanie z bardziej doświadczonych współpracowników. Często zaczynając od najniższego stanowiska w firmie, masz szansę poznać jej zakulisowe działania, a taka wiedza z pewnością przyda się przy późniejszych awansach. Niestety ta opcja zazwyczaj zarezerwowana jest dla osób, które studiują zaocznie, ponieważ w znacznej większości pracodawcy wymagają obecności w biurze w godzinach jego funkcjonowania.

Gdzie szukać pracy dla studentów w Zamościu?

Szukając pracy dla studentów w Zamościu, warto zacząć od serwisów internetowych zajmujących się tematyką rynku pracy oraz prowadzących giełdę ogłoszeń. To właśnie tam pracodawcy umieszczają informacje o wakatach również tych w pracach dodatkowych lub weekendowych. Dzięki temu, że portale te cieszą się sporym zainteresowaniem, znajdziesz na nich dużą liczbę ogłoszeń, co jednocześnie może zwiększyć Twoje szanse na zatrudnienie, a z drugiej strony sprawia, że rośnie konkurencja. Z tego powodu serwisy z ogłoszeniami dają możliwość prowadzenia własnych profili pracowniczych, dzięki którym zwiększysz swoje szanse na pokonanie rywali rekrutacyjnych. Dodatkowo oferują one filtry, dzięki którym znalezienie ciekawych ogłoszeń stało się bezproblemowe. Najczęściej oferowanie filtry to:

  • lokalizacja,
  • wymiar pracy,
  • rodzaj pracy,
  • tryb pracy,
  • wynagrodzenie.

To właśnie tam należy zaznaczyć opcję związaną z pracą dla studentów lub pracą weekendową. Dzięki temu portal pokaże Ci tylko ogłoszenia dostosowane do Twoich wymagań i możliwości.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE