zamość

i

Autor: Wioletta Sawa, Radio Eska Zamość

Kultura

Ostatnia szansa na obejrzenie wystawy Roberta Gomułki

2023-06-02 9:12

W Biurze Wystaw Artystycznych w Zamościu możemy oglądać wystawę malarstwa i grafiki znanego, artysty plastyka, pedagoga i zamościanina-Roberta Gomułki. Tematyka wystawy "Rzeczywistość równoległa" dotyczy głównie pejzażu. Widzimy go poprzez światło, ruch i kolory. Obrazy pokazują też inne wymiary.

- Wystawa powstawała przez okres siedmiu lat. To są zupełnie nowe rzeczy. Wystawa jest podzielona na dwie części. Jedna część dotyczy grafiki opartej na ścisłej geometrii, natomiast druga część to malarstwo będące ukłonem w stronę Uniwersum. Nazywam to syndromem rozszerzonej rzeczywistości, ponieważ oprócz naszego wąskiego podwórka istnienie wiele innych wymiarów, które staram się określić w sensie artystycznym. Staram się pokazać proces rozwoju wszechświata, proces przemian, które nam towarzyszą. My jesteśmy częścią tej wielkiej rzeczywistości-mówi autor wystawy- Robert Gomułka.

Wystawa jest czynna do 4. czerwca.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE