Nietypowy znak drogowy w Zamościu. Uwaga na spadające kasztany!

2022-10-05 13:44
Uwaga kasztany!
Autor: Canva

Jesienią na drogach bywa niebezpiecznie. Mgły, przymrozki i opady deszczu nie ułatwiają kierowcom podróży. Właściciele samochodów z Zamościa muszą co roku uważać też na „inne niebezpieczeństwa” po zaparkowaniu na jednej z ulic tego miasta. Sprawdźcie, z czym mają problem lokalni kierowcy.

Nietypowy znak drogowy w Zamościu ostrzega przed kasztanami!

Jak co roku mieszkańcy Zamościa muszą się liczyć z faktem, że parkowanie na jednej z ulic może skończyć się uszkodzeniem auta. Jak to możliwe? Problem z parkowaniem przy ulicy ul. Kiepury w Zamościu, trwa od 2019 roku, kiedy to miasto Zamość, przebudowując ulicę Kiepury wybudowało w jej pasie drogowym parking w okolicy Zamojskiego Domu Kultury. Niby nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że w jego pobliżu, na terenie należącym do ZDK, rosną kasztanowce, które w okresie jesiennym „zrzucają” swoje owoce. Jak zapewniają przedstawiciele miasta specjalne oznakowanie ostrzegające o spadających kasztanach zostało ustawione w trosce o bezpieczeństwo kierowców korzystających z tamtego parkingu.

Chociaż problem z kasztanami występuje przez około dwa tygodnie w roku to znak ostrzegawczy A-30 „UWAGA! Spadające kasztany na odcinku 200 m” ma na celu przypominać właścicielom aut, że zaparkowanie w tamtym miejscu samochody narażone są na uszkodzenia spowodowane spadającymi kasztanami.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE