Tomaszów Lubelski: Mieszkanka gminy Ulhówek straciła 140 tysięcy złotych

2021-04-07 16:02 M.S
Zatrzymany podczas próby wyłudzenia pieniędzy
Autor: policja.pl

55 - letnia kobieta uwierzyła w 2 miliony dolarów spadku od seniorki z USA. Rzekomy kurier miał dostarczyć pieniądze po otrzymaniu 20 tysięcy euro. Kobieta zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa. Zawiadomieni przez nią tomaszowscy policjanci aresztowali 36- letniego obywatela Nigerii.

Policja z Tomaszowa Lubelskiego zatrzymała obywatela Nigerii, który miał przywieźć z Włoch 2 milionów dolarów rzekomego spadku mieszkance gminy Ulhówek.

Kobieta, jakiś czas temu, utworzyła charytatywną zbiórkę pieniędzy na popularnym portalu społecznościowym. Skontaktowała się z nią seniorka ze Stanów Zjednoczonych, która zaoferowała na ten cel darowiznę w kwocie 2 milionów dolarów. Niedługo potem Amerykanka zmarła, a z mieszkanką gminy Ulhówek kontaktował się jej  pełnomocnik.

Zobowiązał on mieszkankę gminy Ulhówek do ponoszenia różnego rodzaju opłat związanych z przechowywaniem znacznej sumy pieniędzy i z przetransferowaniem gotówki do Polski. — relacjonuje oficer prasowy tomaszowskiej policji st. sierż. Małgorzata Pawłowska.

Cała sprawa od początku była oszustwem, a sprawcy wyłudzili od 55 - latki łącznie 140tysięcy złotych.

—W dalszym ciągu korespondencji z prawnikiem, pokrzywdzona dowiedziała się, że 2 miliony dolarów znajdują się obecnie we Włoszech i czekają na odbiór osobisty.          55 - latka nie zgodziła się jednak na podróż. Dlatego ostatecznym warunkiem odbioru tych pieniędzy miała być wpłata tysiąca euro dla kuriera, który wyda 2 miliony dolarów w miejscu zamieszkania pokrzywdzonej, po wcześniejszym otrzymaniu 20 tysięcy euro. — dodaje Małgorzata Pawłowska.

Na tym etapie pokrzywdzona zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa i zawiadomiła mundurowych, którzy razem z nią czekali na przyjazd kuriera. 36-letni mężczyzna został zatrzymany. Zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Raport z Anteny godz. 10