Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Canva

Lubelskie: Koniec utrudnień na S12 w miejscowości Janówek

2022-06-09 12:16

Rano w miejscowości Janówek przewrócił się bus dostawczy. Według wstępnych ustaleń, w samochodzie najprawdopodobniej pękła opona, w wyniku czego 36-letni kierowca stracił panowanie nad samochodem. Przez długi czas poruszanie się S12 było utrudnione.

Koniec utrudnień na S12 w miejscowości Janówek

Przywrócony został już całkowicie ruch na drodze ekspresowej S12 w kierunku Chełma i Zamościa. Rano w miejscowości Janówek przewrócił się bus dostawczy. Według wstępnych ustaleń, w aucie pękła opona, w wyniku czego 36-letni kierowca stracił panowanie nad samochodem.

St. asp. Elwira Domaradzka z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku przekazała PAP, że do zdarzenia doszło rano w miejscowości Janówek na drodze ekspresowej S12 między węzłami Świdnik a Piaski Zachód.

"Kierujący busem dostawczym w wyniku pęknięcia opony stracił panowanie nad pojazdem. Wjechał w bariery energochłonne, po czym bus się wywrócił" – poinformowała policjantka.

Dodała, że kierowca, 36-letni mieszkaniec Biłgoraja, został przewieziony do szpitala z urazem ręki. Droga w miejscu zdarzenia była najpierw całkowicie zablokowana w kierunku Chełma i Zamościa, a następnie ruch odbywał się lewym pasem. Jak podała GDDKiA, droga została już całkowicie odblokowana.