Lubelskie: 18-latek hodował nielegalne "kwiatki" na balkonie

2022-05-09 15:24
Zdjęcie ilustracyjne
Autor: Canva

Jak podała lokalna policja mundurowi ze Skierbieszowa zatrzymali 18-latka z gminy Sitno. Młody mężczyzna w rozstawionych na balkonie doniczkach uprawiał rośliny, które są w naszym kraju nielegalne. Jaka kara na nielegalną uprawę na balkonie grozi młodemu ogrodnikowi dowiecie się za artykułu.

Nielegalne "kwiatki" na balkonie

Policjanci z Posterunku w Skierbieszowie zauważyli nerwowe zachowanie u jednego z trzech legitymowanych mieszkańców gminy Sitno. Szybko wyszło na jaw, że powodem stresu podczas rutynowej kontroli była marihuana ukryta w kieszeni bluzy 18-latka. Przeszukanie miejsca zamieszkania mężczyzny wykazało, że nie były to jedyne narkotyki jakie posiadał. Na strychu domu policjanci znaleźli gotowy susz roślinny. Jak się okazało na balkonie młody mężczyzna hodował kilkanaście sadzonek konopi innych niż włókniste. Nielegalne rośliny w rożnej fazie wzrostu i susz w ilości ponad 200 gramów zostały zabezpieczone, a 18-latek trafił do policyjnego aresztu.

W piątek "młody ogrodnik" został doprowadzony przed oblicze prokuratora, gdzie usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości substancji odurzających oraz uprawiania wbrew przepisom ustawy konopi innych niż włókniste.

Sąd podjął decyzję o objęciu 18-latka policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE