[AKTUALIZACJA] Kolejne dwa przypadki SARS-CoV-2 w powiecie zamojskim. Rośnie liczba zakażeń w województwie

2020-03-22 18:59
Rośnie liczba zakażonych na Lubelszczyźnie
Autor: zdj. pixabay.com

Rośnie liczba zakażeń w powiecie zamojskim. Urząd Wojewódzki w Lublinie, w niedzielę poinformował o dwóch nowych przypadkach. Chodzi o kobietę i mężczyznę. W sumie na terenie powiatu odnotowano już pięć zakażeń. Potwierdzono też nowe przypadki w powiatach lubelskim i w chełmskim.

- Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą: kobiety w wieku powyżej 61 lat z powiatu zamojskiego w stanie średnim; mężczyzny w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu zamojskiego w stanie dobrym, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym - wyjaśnia Agnieszka Strzępka, rzeczniczka wojewody lubelskiego.

 Pozostałe osoby to mężczyzna w przedziale wieku 0-20 lat z powiatu chełmskiego w stanie dobrym, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym; mężczyzna w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu lubelskiego w stanie dobrym, który wrócił z kraju o dużej transmisji wirusa; mężczyzna w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu lubelskiego w stanie poważnym, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym oraz kobieta w przedziale wieku 21-40 lat, z powiatu lubelskiego, która wróciła z kraju o dużej transmisji wirusa. Stan pacjentki jest średni.

Do tej pory na terenie województwa lubelskiego [stan na 22 marca, na godz. 18:00] odnotowano 37 przypadków. 1 osoba zmarła. Hospitalizowanych z podejrzeniem wirusa jest 18 osób. W kwarantannie przebywa 3271, natomiast nadzorowi epidemiologicznemu poddano 5504 mieszkańców województwa lubelskiego lub osób przebywających na terenie Lubelszczyzny.