Biłgorajscy prokuratorzy poddani kwarantannie

2020-03-19 13:07
Kwarantanna prokuratorów
Autor: zdj. pixabay.com

Pracownicy Prokuratury Rejonowej w Biłgoraju zostali objęci kwarantanną. Wcześniej kwarantannie domowej poddani zostali biłgorajscy sędziowie. Ma to związek z potwierdzeniem koronawirusa u sędziego Zbigniewa Łupiny, prezesa biłgorajskiego sądu i członka Krajowej Rady Sądownictwa.

Prokuratura i sąd są w jednym budynku. Kwarantanna była więc konieczna. Służby sanitarne kontaktowały się indywidualnie z osobami, które mogły mieć kontakt z sędzią Łupiną. Mogli to być także pracownicy biłgorajskiej prokuratury.

 O dwutygodniowej kwarantannie zdecydował Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Biłgoraju. Od pracowników prokuratury mają zostać pobrane próbki do badań na zakażenie SARS-COV-2. Przypomnijmy, że kwarantanne formalną odbywają już nie tylko sędziowie Sądu Rejonowego w Biłgoraju, ale też członkowie KRS.

- Biuro KRS zaleciło kwarantannę domową członkom i pracownikom, którzy mieli kontakt z sędzią Łupiną, ale część osób jest już poddana kwarantannie formalnej - potwierdził nam we wtorek rzecznik KRS, sędzia dr Maciej Mitera.

Szerzej o sprawie kwarantanny sędziów i członków KRS pisaliśmy już na Eska.pl Zamość

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE