Lodowisko w Biłgoraju jednak będzie

i

Autor: pixabay.com

Biłgoraj: Lodowisko jednak będzie

2022-01-14 17:57

Władze Biłgoraja zmieniły zdanie w sprawie miejskiej ślizgawki. Przekonali ich mieszkańcy, którzy zebrali podpisy pod petycją. Jeśli pogoda dopisze, lodowisko ruszy w przyszłym tygodniu.

Decyzja o tym, że w sezonie zimowym 2021/2022 lodowiska w Biłgoraju nie będzie zapadła w listopadzie 2021roku. Władze miasta uzasadniały ją wysokimi kosztami i dużą liczbą zachorowań na Covid-19. Jednak grupa mieszkańców, głównie młodych postanowiła działać i zebrać podpisy pod petycją i w ten sposób przekonać urzędników, żeby zmienili zdanie.

Misja się udała. Lodowisko przy Szkole Podstawowej nr 5 w Biłgoraju już za kilka dni będzie czynne. Bandy są ustawione, jest już także stałe przyłącze energetyczne, a lód się mrozi. Obiekt jest więc prawie gotowy i jeśli pogoda będzie sprzyjająca, lodowisko ruszy już w najbliższym tygodniu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE