Znane osoby usuwają konto na Twitterze. Wszystko przez nowe zasady Muska

2022-11-07 14:40
Elon Musk - Twitter
Autor: pixabay.com

Elon Musk pod koniec października w czwartek przejął ostatecznie Twittera. Jednym z jego pierwszych posunięć było zwolnienie czołowych menedżerów, których oskarżył o wprowadzenie go w błąd co do liczby kont spamowych na platformie. Oprócz tego, w planach ma także pozbycie się kolejnych pracowników, aby "załagodzić" koszt przejęcia platformy za 44 mld. Niektórym użytkownikom serwisu społecznościowego to się nie podoba, dlatego usuwają swoje konta.

Elon Musk, obecnie jeden z najbogatszych ludzi świata, niedawno przejął popularny portal społecznościowy Twitter. Pojawiły się już w związku z tym pierwsze zmiany. Nowy właściciel oficjalnie oświadczył, że wprowadzi opłatę w wysokości 8 dolarów miesięcznie za zweryfikowane konta. Zdążył zwolnić już także ważnych menadżerów. Jak podkreśla www.money.pl, to nie koniec. Już niedługo kolejni pracownicy będą musieli się pożegnać z posadą. Szacuje się, że może być to nawet 3,7 tys. osób. Miliarder bowiem chce w ten sposób obniżyć koszty działalności przedsiębiorstwa po tym, jak jego przejęcie kosztowało go 44 mld dolarów.

Taka polityka przestaje się niektórym podobać, w związku z czym, usuwają swoje konta na platformie.

Nie zgadzają się z postępowaniem Muska. Usuwają konta na Twitterze

Szacuje się, że w ostatnim tygodniu z tweetowania zrezygnowało niemal milion osób. Dokładnie chodzi o 887 tysięcy internautów, którzy dezaktywowali swoje konta i 497 tysięcy profili zawieszonych przez Twittera. W gronie tym znaleźć można także znane osoby jak chociażby aktorka Amber Heard czy modelka Gigi Hadid. Czy pójdą za nimi kolejne znane gwiazdy? To się okaże.

Czytaj także: Tak się pracuje u Elona Muska. Zdjęcie śpiącej pracownicy w biurze wywołało spore oburzenie

Oprócz zwalniania pracowników przez Elona Muska po przejęciu Twittera, w sieci pojawiło się zdjęcie jednej z pracownic. Na fotografii widać, jak leży w śpiworze między biurkiem a drzwiami w jednym z gabinetów. Uznała ona, że nie opłaca się jej wracać na noc do domu. Musi wywiązać się ze wszystkich deadline'ów. Widok ten jest nieco przykry i wywołał spore oburzenie.

[EXPRESS BIEDRZYCKIEJ] Joanna Mucha rozgryza Kaczyńskiego! To dlatego tak mówi o kobietach
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE