Zdalny egzamin ósmoklasisty 2020. Powtórka najważniejszych zagadnień do egzaminu ósmoklasisty

2020-05-22 10:06
Zdalny egzamin ósmoklasisty. Powtórka najważniejszych zagadnień do egzaminu ósmoklasisty
Autor: Pixabay.com Zdalny egzamin ósmoklasisty. Powtórka najważniejszych zagadnień do egzaminu ósmoklasisty

Egzamin ósmoklasisty 2020 wprawdzie nie zostanie przeprowadzony zdalnie, ale Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego rusza z szeregiem konsultacji na platformie e-learningowej - dzięki nim ósmoklasiści będą mogli powtórzyć najważniejsze zagadnienia do egzaminu. Czym jest zdalny egzamin ósmoklasisty 2020? Sprawdźcie

Egzamin ósmoklasisty, podobnie jak i matury, nie odbędzie się zdalnie - uczniowie będą musieli pojawić się na egzaminie w szkole, oczywiście wszystko z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i higieny. Znane już są terminy egzaminów.

Egzamin ósmoklasisty 2020. Kiedy?

Egzamin ósmoklasisty 2020 odbędzie się w dniach 16-18 czerwca. Znane są również terminy egzaminów maturalnych. Poniżej podajemy terminy wszystkich egzaminów i przypominamy, że nie odbędą się one zdalnie.

  • Egzaminy maturalne: od 8 czerwca (język polski) do 29 czerwca – nie będzie części ustnej
  • Egzamin ósmoklasisty: 16-18 czerwca, sprawdzenie do końca lipca
  • Egzaminy zawodowe: 17-28 sierpnia

Zdalny egzamin ósmoklasisty 2020. O co chodzi?

O co zatem chodzi w zdalnym egzaminie ósmoklasisty 2020? to akcja Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego, które uruchamia serię e-konsultacji dla ósmoklasistów. Będą one prowadzone na platformie e-learningowej. Tytuł akcji to „Zda(l)ny egzamin ósmoklasisty”. Chodzi więc o to, że nawet w trudnych warunkach pandemii koronawirusa egzamin ósmoklasisty da się zdać. Ósmoklasiści będą mogli skorzystać z pomocy oferowanej na platformie e-learningowej.

Konsultacje ruszają już 25 maja i odbywać się będą do 15 czerwca. Każde ze spotkań poświęcone będzie innemu zagadnieniu, według harmonogramów umieszczonych na stronie internetowej.

Spotkania odbywać się będą na przyjaznej platformie e-learningowej Akademia Korbank.  

Konsultacje do egzaminu ósmoklasisty 2020 poprowadzą doświadczeni nauczyciele. Będą mogli powtórzyć trudne zagadnienia z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Zajęcia są bezpłatne i odbywają się według harmonogramów. Na konsultacje obowiązują zapisy za pomocą formularza na stronie internetowej. Liczba miejsc jest ograniczona.

Zdalny egzamin ósmoklasisty 2020. Powtórka najważniejszych zagadnień

Z czego można powtórzyć swoją wiedzę?

  • z języka polskiego
  • z matematyki
  • z języka angielskiego
Kiedy mogłyby odbyć się egzaminy w szkołach? Posłuchaj, co na ten temat powiedział premier Mateusz Morawiecki:
Przygotowania do matury 2020
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE