Zbierają pieniądze na salę integracji sensorycznej. Jak pomóc przedszkolakom? [POSŁUCHAJ]

2020-10-23 12:05
Przykładowa sala do integracji sensorycznej
Autor: Wojciech Modzelewski / Wikipedia.org Przykładowa sala do integracji sensorycznej

Chcą pomóc przedszkolakom w prawidłowym rozwoju. Aby było to możliwe, Przedszkole Samorządowe z Milicza ogłosiło zbiórkę środków na stworzenie sali integracji sensorycznej. Potrzeba tylko 25 tys. zł, a pomóc może każdy.

Przedszkole Samorządowe w Miliczu nie posiada sali do integracji sensorycznej. Do tej pory sobie radzono, prowadząc indywidualne zajęcia w ramach lekcji. Niestety, dzieci z zaburzeniami przybywa, dlatego zorganizowano zbiórkę.

- Pomysł jest podyktowany rosnącą liczbą dzieci, które muszą korzystać z terapii sensorycznej. Salę do terapii chcemy zorganizować w pokoju pedagoga. Mamy już część wyposażenia, ale na resztę potrzebujemy jeszcze ok. 25 tys. zł - mówi dyrektor przedszkola Dorota Biernat.

- Obecnie każda z pań na grupie prowadzi elementy integracji sensorycznej. To są takie typowe zajęcia ruchowe, mamy do tego sprzęt, piłki, ruloniki czy masy plastyczne. Potrzebujemy jeszcze odpowiedniego miejsca - dodaje terapeutka Jolanta Dera.

Dzięki dedykowanej sali terapeuci będą mogli skupić się na pracy z konkretnym dzieckiem, a nie jak obecnie, jedynie jako element zajęć całej grupy.

Na pełne wyposażenie sali potrzeba 25 tys. zł. Aby wspomóc placówkę, wystarczy przelać pieniądze na konta przedszkola z dopiskiem "na salę integracji sensorycznej".

Nocne protesty kobiet na ulicach Warszawy
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE