Wzgórze Partyzantów coraz piękniejsze! Trafiono na kolejne odkrycie [ZDJĘCIA]

2023-01-04 10:52

Na Wzgórzu Partyzantów wciąż trwają prace remontowe. To historyczne miejsce, po latach niebytu, ma ponownie cieszyć oko mieszkańców Wrocławia i turystów. Bastion Sakwowy, jak inaczej nazywane jest to miejsce, poddany został już procesowi rewaloryzacji. Niedawno wykonawcy trafili na kolejne niezwykłe odkrycie.

Wzgórze Partyzantów we Wrocławiu to miejsce, które od lat czeka na modernizację. Nie da się ukryć, że ma ogromny potencjał. Do tej pory brakowało wciąż pieniędzy na jego remont. Miasto jednak ostatecznie otrzymało blisko 19 mln złotych z rządowego programu Polski Ład. Po latach niebytu Bastion Sawkowy odzyska więc swój dawny blask. Tymczasem wykonawcy trafili na kolejne ciekawe zagadki archeologiczne tego miejsca.

Jak czytamy na Facebooku Inwestycji we Wrocławiu, na Bastionie Sakwowym odkopywane jest zasypane pomieszczenie znajdujące się pod serlianą północną. Plan jest taki, aby doprowadzić to miejsce do stanu historycznego. Czy znalezione zostaną skarby? Tego na razie nie wiadomo. Ale archeolog cały czas czuwa.

Podobne prace zostaną przeprowadzone pod serlianą południową. Wykonawcy działają na kolumnadzie, gdzie wzmacniane są stalowymi gorsetami ceglane konstrukcje podtrzymujące taras znajdujący się na górze bastionu.

"Planujemy pod koniec 2023 roku zakończyć prace przy rewaloryzacji tego zabytkowego miejsca. Inwestycja jest dofinansowana z Polskiego Ładu. Koszt to blisko 27 mln zł. Prace nadzoruje Zarząd Inwestycji Miejskich" - czytamy we wpisie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE