Wypadek w Międzyborzu. Motocyklista przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala

2021-03-31 9:24
policja
Autor: KR

W Międzyborzu koło Oleśnicy w województwie dolnośląskim doszło do poważnego wypadku z udziałem motocyklisty i samochodu osobowego. Kierowca motoru został ranny i trafił do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jak doszło do wypadku? O szczegółach przeczytajcie poniżej.

Do zdarzenia doszło we 30 marca przed godziną 18:00 na skrzyżowaniu ulicy Wrocławskiej z ulicą Graniczną w Międzyborzu. Na miejsce zostały niezwłocznie zadysponowane po dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej w Sycowie oraz pobliskiej OSP w Międzyborzu. Do działań zmobilizowany został również podstawowy zespół Ratownictwa Medycznego z Twardogóry, śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Opola oraz patrole Policji.

Jak podaje portal olesnica998.pl, w wyniku zdarzenia poszkodowany został około 45-letni motocyklista, któremu udzielona została Kwalifikowana Pierwsza Pomoc. Mężczyzna doznał głównie urazu kończyny dolnej. Uszkodzone pojazdy blokujące ruch na skrzyżowaniu, zostały zabezpieczone, a powstałe rozlewisko płynów eksploatacyjnych ograniczone przy użyciu sorbentu.

Po przybyciu na miejsce zespołu Ratownictwa Medycznego, poszkodowany został przekazany pod opiekę załogi ambulansu, a następnie po zaopatrzeniu na miejscu, przekazano mężczyznę ekipie Ratownika-23 i przetransportowano śmigołwcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim.

Jak doszło do wypadku? 

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 31-letni kierujący samochodem osobowym marki Peugeot, wyjeżdżając z ulicy Granicznej, z zamiarem skrętu w lewo w kierunku Oleśnicy, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 46-letniemu kierującemu motocyklem marki Kawasaki, poruszającemu się ulicą Wrocławską i doprowadził do zderzenia pojazdów.

Raport z Anteny 30.03
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE