Wrocławianom poleci z kranu zielona woda! Co zrobić w tej sytuacji?

2022-01-19 15:11
Woda, kran
Autor: Pixabay

W najbliższy czwartek Fortum, właściciel miejskiej sieci ciepłowniczej we Wrocławiu rozpocznie planowaną kontrolę szczelności sieci grzewczej. Oznacza to, że wrocławianie powinni w najbliższym czasie bardziej niż zwykle przyjrzeć się wodzie, która popłynie z kranów w ich domach – podała spółka.

Jak poinformowało Fortum we wtorkowym komunikacie, do wody w sieci grzewczej zostanie dodana fluoresceina - barwnik, który zasygnalizuje potencjalne usterki w węzłach ciepłowniczych.

„Fluoresceina jest bezpieczna zarówno dla ludzi, jak też dla sieci – stosujemy ten barwnik zgodnie z zaleceniami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Jeśli po odkręceniu kranu pojawi się woda zabarwiona na zielono, może to oznaczać, że uszkodzony jest wymiennik ciepła, a woda z sieci ciepłowniczej przedostaje się do wewnętrznej instalacji budynku” – wyjaśnił Jacek Ławrecki, rzecznik prasowy Fortum.

Dodał przy tym, że zabarwionej wody nie należy używać.

„Nietypową sytuację należy zgłosić do naszych służb, które dyżurują przez całą dobę pod bezpłatnym numerem 993” – przekazał.

Kontrola szczelności dotyczy obszarów zasilanych z Elektrociepłowni Wrocław, czyli północnej i centralnej części Wrocławia. Nie dotyczy ona południowych dzielnic stolicy Dolnego Śląska zasilanych z Elektrociepłowni Czechnica.

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Regiony Europy zachwycają. Nam zaimponujesz 8/10

Pytanie 1 z 10
Andaluzja to region w...

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Super Raport 19.01 (Goście: Bolesław Piecha - PiS oraz gen. Mirosław Różański) Sedno Sprawy: Jarosław Krajewski
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE