Wrocław: Zarzuty dla mężczyzny podejrzanego o strzelenie do autobusu

2021-11-12 9:39
policja zatrzymała pijanego nastolatka
Autor: pixabay.com

Mężczyzna podejrzany o oddanie strzałów z broni neumatycznej do zaparkowanego autobusu komunikacji zbiorowej usłyszał zarzut uszkodzenia mienia i narażenia zdrowia i życia kierowcy pojazdu. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Rzecznik wrocławskiej policji aspirant sztabowy Łukasz Dutkowiak poinformował, że po kilku dniach śledztwa policjanci wytypowali mężczyznę podejrzewanego o udział w zdarzeniu, do którego doszło 2 listopada 2021 roku na terenie powiatu wrocławskiego.

"Nieznana osoba dokonała uszkodzenia jednej z szyb w autobusie, używając pistoletu pneumatycznego typu wiatrówka. Policjanci w tej sprawie wykonali różne czynności procesowe i pozaprocesowe, w tym m.in. oględziny pojazdu z udziałem biegłego z zakresu balistyki oraz analizy zabezpieczonych zapisów z monitoringów"

- powiedział Dutkowiak.

Działania doprowadziły w konsekwencji do zatrzymania 28-latka. Następnie we współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną oraz pracownikami gminy w Żórawinie, doszło do odnalezienia w zbiorniku wodnym pistoletu używanego przez mężczyznę.

"Usłyszał zarzuty za uszkodzenie mienia oraz narażenia osoby na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu" - powiedział policjant.

Do tego zdarzenia doszło 2 listopada 2021 roku na terenie gminy Żórawina. Wrocławscy policjanci informacje o uszkodzeniu jednej z szyb autobusie przez nieznane osoby, otrzymali od kierowcy przed godz. 20. Pojechali na miejsce i wykonali wstępne czynności, a kolejne te procesowe, realizowane były w następnych dniach.

Wstępne ustalenia potwierdziły wtedy, że jeden ze znajdujących się w odległości kilkunastu metrów od autobusu mężczyzn, prawdopodobnie użył pistoletu pneumatycznego typu wiatrówka, z którego oddał strzał w kierunku pojazdu.

Grozi za ten czyn kara do 5 lat więzienia

Marsz Niepodległości we Wrocławiu.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE