Wrocław. Z braku personelu SOR w szpitalu im. T. Marciniaka zamknięty do odwołania

2021-07-22 10:03
Szpital przy ul. Fieldorfa zamyka oddział
Autor: Arkadiusz Zarzecki/cc/wikipedia Szpital przy ul. Fieldorfa zamyka oddział

Z powodu braku personelu SOR w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. T. Marciniaka przy ul. Fieldorfa we Wrocławiu został w środę zamknięty do odwołania. Jednym z powodów absencji personelu jest ogólnopolski protest ratowników medycznych. O szczegółach przeczytajcie poniżej.

SOR w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. T. Marciniaka już we wtorek działał w ograniczonym zakresie. Rzecznik Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego Michał Nowakowski informował wówczas, że na zwolnieniach jest około 25 osób z 60 pracujących na SOR-ze.

W środę Nowakowski poinformował, że SOR w szpitalu im. T. Marciniaka został zamknięty do odwołania.

- Nagła absencja ratowników medycznych i pielęgniarek, stanowiących połowę personelu medycznego oddziału, spowodowała, że nie ma możliwości przyjmowania karetek pogotowia, śmigłowców LPP oraz pacjentów zgłaszających się samodzielnie na SOR – powiedział rzecznik. Dodał, że karetki pogotowia są kierowane do pozostałych SOR-ów we Wrocławiu.

Jednym z powodów absencji personelu jest ogólnopolski protest ratowników medycznych. Nowakowski, pytany przez PAP o sytuację w Pogotowiu Ratunkowym we Wrocławiu, powiedział, że realizuje ono wszystkie wyjazdy do pacjentów. „Dziś nieobecnych było 6 z 40 ekip pogotowia” – powiedział.

Raport z anteny 21.07, godz.10
Sonda
Czy sprawcy śmiertelnych wypadków powinni na zawsze tracić prawo jazdy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE