Wrocław. Z braku personelu SOR w szpitalu im. T. Marciniaka zamknięty do odwołania

2021-07-22 10:03 Aleksandra Fedorczuk PAP.
Szpital przy ul. Fieldorfa zamyka oddział
Autor: Arkadiusz Zarzecki/cc/wikipedia Szpital przy ul. Fieldorfa zamyka oddział

Z powodu braku personelu SOR w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. T. Marciniaka przy ul. Fieldorfa we Wrocławiu został w środę zamknięty do odwołania. Jednym z powodów absencji personelu jest ogólnopolski protest ratowników medycznych. O szczegółach przeczytajcie poniżej.

SOR w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. T. Marciniaka już we wtorek działał w ograniczonym zakresie. Rzecznik Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego Michał Nowakowski informował wówczas, że na zwolnieniach jest około 25 osób z 60 pracujących na SOR-ze.

W środę Nowakowski poinformował, że SOR w szpitalu im. T. Marciniaka został zamknięty do odwołania.

- Nagła absencja ratowników medycznych i pielęgniarek, stanowiących połowę personelu medycznego oddziału, spowodowała, że nie ma możliwości przyjmowania karetek pogotowia, śmigłowców LPP oraz pacjentów zgłaszających się samodzielnie na SOR – powiedział rzecznik. Dodał, że karetki pogotowia są kierowane do pozostałych SOR-ów we Wrocławiu.

Jednym z powodów absencji personelu jest ogólnopolski protest ratowników medycznych. Nowakowski, pytany przez PAP o sytuację w Pogotowiu Ratunkowym we Wrocławiu, powiedział, że realizuje ono wszystkie wyjazdy do pacjentów. „Dziś nieobecnych było 6 z 40 ekip pogotowia” – powiedział.

Raport z anteny 21.07, godz.10
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE