Wrocław. Trzymiesięczny areszt dla podpalacza radiowozu

2021-10-18 11:46
Wrocław. Trzymiesięczny areszt dla podpalacza radiowozu/ zdj. ilustracyjne
Autor: Pixabay Zdj. ilustracyjne

Na trzy miesiące sąd aresztował 38-letniego mężczyznę, podejrzanego o podpalenie policyjnego radiowozu przy placu Piłsudskiego we Wrocławiu. W chwili zatrzymania podpalacz miał przy sobie siekierę i łańcuch, którym wymachiwał w kierunku policjantów.

Do zdarzenia doszło w czwartek po godz. 20 na placu Piłsudskiego, tuż przy komisariacie Wrocław-Psie Pole. Funkcjonariusze pełniący służbę w jednostce, zauważyli przez okno płonące auto. Gdy wybiegli przed budynek, okazało się, że jest to nieoznakowany policyjny radiowóz.

Samochód ugasili wezwani na miejsce strażacy. Policjanci zatrzymali 38-letniego mężczyznę, podejrzewanego o podpalenie.

"Podczas zatrzymania mężczyzna zachowywał się irracjonalnie. Miał też przy sobie siekierę oraz łańcuch, którym to wymachiwał w kierunku policjantów, próbując wywrzeć wpływ na przebieg realizowanych przez nich czynności służbowych" – relacjonował aspirant sztabowy Łukasz Dutkowiak z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Nie wiedział, dlaczego to zrobił

W trakcie przesłuchania mieszkaniec Wrocławia nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć policjantom powodów swojego zachowania. Funkcjonariusze ustalili, że był już wcześniej karany, ale nie toczyło się w ostatnim czasie żadne postępowanie karne z jego udziałem.

Dutkowiak poinformował, że mężczyzna usłyszał w niedzielę zarzuty za przestępstwa z art. 224 i 288 kodeksu karnego, czyli wywieranie wpływu na czynności urzędowe mundurowych oraz zniszczenie mienia. Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec niego tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. 38-latkowi grozi kara do pięciu lat więzienia.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl!

Super Raport 15.10 (Goście: Barbara Nowacka - Koalicja Obywatelska oraz Kazimierz Krupa - dziennikarz ekonomiczny) Sedno Sprawy: Radosław Fogiel
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE