Wrocław. 61-latka jechała samochodem pomimo zakazu. Miała 3 promile alkoholu

2021-05-05 13:56 A.F
Wrocław. 61-latka jechała samochodem pomimo zakazu. Miała 3 promile alkoholu
Autor: KPP Czarnków Wrocław. 61-latka jechała samochodem pomimo zakazu. Miała 3 promile alkoholu

Prawie 3 promila alkoholu miała w organizmie 61-letnia kobieta, jadąca samochodem ulicą Krzycką we Wrocławiu. Okazało się, że posiadała aktywny zakaz sądowy kierowania pojazdami. O jej dalszym losie zdecyduje sąd. Grozi jej teraz nawet 5 lat więzienia. O szczegółach przeczytajcie poniżej.

Uwagę kierowców jadących ulicą Krzycką we Wrocławiu zwróciła siedząca za kierownicą kobieta, która jechała całą szerokością jezdni. Swoim dziwnym sposobem jazdy stwarzała zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu, którzy zaniepokojeni jej zachowaniem i podejrzeniem, że może być pod wpływem alkoholu, zawiadomili służby. Ich przeczucia okazały się być słuszne. Kiedy policjantka wraz z żołnierzem przyjechali na miejsce, natychmiast odnaleźli pojazd. Od kobiety wyczuwalna była silna woń alkoholu. Mężczyźni, którzy wzywali pomoc i naocznie widzieli całe zdarzenie, potwierdzili, że to ona kierowała Fordem i nikogo innego w tym pojeździe nie było.

Pijana 61- latka miała aktywny zakaz kierowania samochodem 

Kobieta prowadząca samochód natychmiast została poddana badaniu stanu trzeźwości. Alkomat wskazał, że miała ona prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Kiedy policjantka sprawdziła kobietę w systemach informatycznych okazało się, że wsiadając za kierownicę zignorowała orzeczony przez sąd zakaz kierowania przez nią pojazdami.

61-latka została zatrzymana i osadzona w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. Grozić jej może nawet 5 lat więzienia. 

Raport z anteny 05.05, godz.10