Pandemia

i

Autor: pixabay.com Pandemia

Wojewoda dolnośląski: sytuacja epidemiczna w regionie nie jest zła. Szpital tymczasowy zostanie otwarty 15 listopada

2021-10-20 15:20

Na tę chwilę, jeśli fala zakażeń będzie się opóźniać na Dolnym Śląsku, to szpital tymczasowy będzie otwarty najwcześniej około 15 listopada – poinformował w środę w Legnicy wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski.

Wojewoda uczestniczył w konferencji prasowej z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim.

Obremski podkreślił, że obecnie sytuacja epidemiczna w regionie "nie jest zła".

"Liczba zakażeń jest 2,5-krotnie niższa niż średnia krajowa, podobnie jest z ilością zajętych miejsc (łóżek covidowych – przyp. PAP) – mówił Obremski.

Dodał jednak, że z dnia na dzień w regionie notowanych jest coraz więcej zakażeń.

"Mamy coraz więcej zajętych łóżek i zwyżkową tendencję, jeśli chodzi o zajęte respiratory. Na tę chwilę nie ma żadnych problemów, to jest ilość chorych, która nie jest jakimkolwiek zagrożeniem dla systemu. Jesteśmy przygotowani" – mówił.

Wojewoda poinformował, że szpital tymczasowy dla chorych na COVID-19 we Wrocławiu przy ul. Rakietowej będzie otwarty najwcześniej 15 listopada.

Super Raport 20.10 (Goście: Rafał Trzaskowski - prezydent Warszawy oraz dr hab. Tomasz Słomka - politolog, UW) Sedno Sprawy: Michał Woś
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE