Wesołe miasteczko zniknie z pl. Społecznego. Na jego miejscu powstaną budynki [AUDIO]

2020-02-12 17:22
Wesołe miasteczko zniknie z pl. Społecznego. Na jego miejscu powstaną budynki
Autor: Krzysiek Staszkiewicz Wesołe miasteczko zniknie z pl. Społecznego. Na jego miejscu powstaną budynki

Lunapark zniknie z pl. Społecznego. Zastąpi go nowoczesna zabudowa. Cały plac od budynku poczty do urzędu marszałkowskiego zostanie zagospodarowany budynkami użytkowymi. Pojawią się tam też place i zielony pasaż pieszy, łączący pl. Wróblewskiego z parkiem słowackiego.

Mieszkańcy różnie podchodzą do tego pomysłu. Starsi pamiętają jeszcze jak przychodzili do Lunaparku ze swoimi dziećmi. Młodsi za to twierdzą że to miejsce straszy wyglądem i świeci pustkami.

Budynki, które tam powstaną mają być w nowoczesnym stylu. - Będzie to zabudowa i urbanistyka inspirowana przedwojennym kształtem Wrocławia, w tej części miasta. Wypełni takimi kwartałami zabudowy, dosyć okazałymi. Co bardzo ważne, ta zabudowa będzie organizowała taki system przestrzeni publicznych, placów - tłumaczy Piotr Fokczyński, architekt Miejski.

Pl. Społeczny to jedyny niezagospodarowany jeszcze teren w ścisłym centrum Wrocławia. Do dyspozycji masta jest ponad 40 hektarów. - Jest tam miejsce i na budynki mieszkalne i na usługowe, wielkopowierzchniowy handel, różnego rodzaju centra biurowe, hotele - dodaje Piotr Fokczyński. Jednak zanim pojawią się te wszystkie budynki, minie jeszcze trochę czasu.

W najbardziej optymistycznej wersji potrzebne będzie min. 10 lat na zabudowanie całego pl. Społecznego.

Więcej o zmianach na pl. Społecznym w materiale reportera Radia ESKA, Krzyśka Staszkiewicza:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE