We Wrocławiu stanęła kolejna maszyna do pomagania. To Dobromat

2020-08-17 10:29
Dobromat
Autor: Facebook/Przylądek Nadziei

Dobromat to maszyna, dzięki której można wspomóc dzieci z kliniki onkologicznej Przylądek Nadziei przy ul. Borowskiej. Urządzenie wygląda jak duży terminal, na którym wyświetlane są filmiki z życia Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. W ciągu kilku sekund w bezpieczny sposób można przekazać datek od 5 do 50 zł.

- To jest nasza odpowiedź na tę koronawirusową rzeczywistość, kiedy mamy bardzo ograniczone możliwości, jeśli chodzi o organizowanie eventów. Dlatego pomyśleliśmy o takim nowoczesnym, bardzo bezpiecznym no i idącym z duchem obecnej sytuacji urządzeniu - mówi Klaudia Smolarska z Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową.

Dobromatu nie sposób przegapić - jest to duża rzucająca się w oczy maszyna, w której można nie tylko złożyć darowiznę.

- Znajduje się tutaj ekran, dzięki któremu możemy zapoznać się z tym, czym się zajmujemy. Zobaczymy tutaj film od środka Przylądka Nadziei, od środka szpitala onkologicznego dla dzieci z całej Polski. Przypominam, że jest to największy ośrodek przeszczepowy w naszym kraju - dodaje Smolarska.

Robot, który może pomóc personelowi medycznemu

Wpłatę można zrealizować bezdotykowo i całkowicie bezpiecznie, a cała operacja trwa zaledwie kilka sekund.

- Użytkownik podchodzi, widzi 4 lub 6 kwot zdefiniowanych na terminalu. Cała procedura wygląda mniej więcej tak, jakbyśmy kupowali kawę w automacie. Wybieramy opcję która nas interesuje, np. 5 zł, przykładamy kartę, transakcja się procesuje, za chwilę mamy potwierdzenie w postaci dźwięku, który mówi "dziękuję" i w zasadzie transakcja się kończy - wyjaśnia twórca dobromatu, Robert Marciniak.

Drugi dobromat będzie miał mobliną funkcję, dzięki czemu będzie go można spotkać w różnych lokalizacjach​.


To już kolejna taka inicjatywa we Wrocławiu. Na Dworcu Głównym stoi Daromat, przez który można wesprzeć akcję "Chleb dla Syrii".

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE