zdj. poglądowe

i

Autor: Canva zdj. poglądowe

We Wrocławiu ruszyło nowe Centrum Pomocy. Tym razem pomoże najmłodszym

2023-02-02 14:48

We Wrocławiu, w ramach współpracy z Fundacją NON LICET na rzecz ochrony dzieci przed krzywdzeniem, uruchomiono drugie na Dolnym Śląsku, a ósme w Polsce - Centrum Pomocy Dzieciom. Zapewnia ono nieodpłatną pomoc dzieciom i rodzinom.

Magistrat poinformował w komunikacie, że działalność Centrum Pomocy Dzieciom jest finansowana z budżetu Wrocławia. W tym roku na cel miasto wyda ponad 600 tys. zł.

To miejsce niezwykle potrzebne. Dziękujemy władzom Wrocławia za wsparcie tych najsłabszych i bezradnych. W trakcie 25 lat naszej działalności pomogliśmy tysiącom osób, które doświadczyły przemocy w rodzinie. Najbardziej poruszające historie to jednak właśnie te, w których cierpią niewinne dzieci, krzywdzone przez dorosłych, którzy powinni stanowić dla nich oparcie” - powiedziała cytowana w komunikacie założycielka Fundacji NON LICET Małgorzata Makarczuk-Kłos.

Centrum Pomocy Dzieciom we Wrocławiu. Ważne informacje

Centrum Pomocy Dzieciom mieści się we Wrocławiu przy ul. Grabiszyńskiej 35-39, w przychodni MSWiA (wejście B). Informacje o zapisach można znaleźć na stronie: www.nonlicet.pl/cpd, pod adresem mailowym fundacja@nonlicet.pl oraz pod numerami telefonów: 572 108 352 i 572 014 532.

W komunikacie podkreślono, że Centrum Pomocy Dzieciom we Wrocławiu będzie działało według tych samych zasad i standardów, które sprawdziły się w innych tego typu placówkach w Polsce i na świecie. Opieka terapeutów dziecięcych, psychologów, psychiatrów, lekarzy pediatrów i prawników jest dostępna pod jednym dachem, w jednym przyjaźnie zaprojektowanym i przystosowanym do potrzeb dzieci miejscu.

QUIZ. Kto to powiedział? Rozpoznasz cytaty i wypowiedzi, o których mówił cały świat?

Pytanie 1 z 10
"Od Szczecina nad Bałtykiem do Triestu nad Adriatykiem opuściła się żelazna kurtyna w poprzek kontynentu"
Będą podwyżki dla strażników miejskich? Trzaskowski odpowiada
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE