We Wrocławiu powstał domek igloo. Przypomina uroczego kota!

2021-02-15 23:39

Nocleg w lodowej paszczy kota? To możliwe! W zeszłym tygodniu grupka młodych wrocławian znalazła sposób na zabicie czasu podczas pandemii i wykorzystała nadmiar śniegu. W ciągu czterech dni udało im się zbudować igloo, które wyglądem przypomina kota. Lodowy domek został nazwany przez nich Kittloo.

Pomysłowi wrocławianie budowę igloo planowali już od 4 lat. W tym roku zima w końcu na dobre zawitała we Wrocławiu, dzięki czemu ziścili swoje marzenie.

- Zaczęliśmy tworzyć bloki w plastikowych pojemnikach - wsadzaliśmy tam śnieg. Z uwagi na to, że był on bardzo sypki i nie chciał się lepić, musieliśmy zalewać go dużą ilością wody, żeby bloki mogły w ogóle powstać. Mając już kilka gotowych, układaliśmy je, jeden na drugim – tłumaczy Andrzej Strzała, jeden z twórców. - Najwięcej problemów przysporzyła nam cała kopuła, przy której potrzebowaliśmy dodatkowej osoby, żeby to przytrzymać i stworzyć pierwszy jej zalążek. Później, jak już powstała bryła, zaczęło się dekorowanie. – dodaje Andrzej Strzała.

Kopuła igloo jest przyozdobiona spiczastymi uszami na podobieństwo kota, z oczami, skośnymi, wściekłymi brwiami. Ma na wejściu zębiska zrobione z sopli lodu i wbite gałęzie przypominające wąsy.

Kittloo czeka na najemcę

Andrzej wstawił ogłoszenie najmu kittlo na platformę airbnb. Cena za dobę co prawda jest wysoka, ale nie chodzi tutaj przecież o zarabianie pieniędzy.

-Szukałem igloo na airbnb i nie znalazłem żadnego, więc prawdopodobnie jest to jedyne igloo, a na pewno Kittloo w Polsce. Nie wstawiłem go w celach zarobkowych, chociaż mam nadzieje, że znajdzie się jakiś śmiałek Chciałem zachęcić innych do stworzenia własnych śnieżnych domków – komentuje Andrzej.

Aby spać w Kitloo, warto jeszcze spełnić parę warunków. W ogłoszeniu czytamy:„Polecane w szczególności dla osób z dobrym śpiworem, bez problemów z kręgosłupem i nie mających więcej niż 170 cm wzrostu.”

Więcej szczegółów znajdziecie tutaj:

https://www.airbnb.pl/rooms/48155170?check_in=2021-02-15&check_out=2021-02-16&adults=1&source_impression_id=p3_1613374069_OQ1MFNjyY%2F3EyCZL&guests=1

Skusicie się na nocleg?

Złodzieje polują na te marki samochodów | ESKA XD #016

Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Oto pytania! [QUIZ]

Pytanie 1 z 15
Czy w trakcie prowadzenia pojazdu, wraz z upływem czasu, poprawia się Twoja zdolność dostrzegania znaków i sygnałów drogowych?
Czy w trakcie prowadzenia pojazdu, wraz z upływem czasu, poprawia się Twoja zdolność dostrzegania znaków i sygnałów drogowych?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE