W nazwie muzeum, w rzeczywistości- inne atrakcje! Tak działa klub muzyczny we Wrocławiu

2021-03-15 14:45
W nazwie muzeum, w rzeczywistości- inne atrakcje! Tak działa klub muzyczny we Wrocławiu
Autor: www.facebook.com/klublacznik/photos W nazwie muzeum, w rzeczywistości- inne atrakcje! Tak działa klub muzyczny we Wrocławiu

Na nietypowy i ciekawy pomysł legalnego działania w trakcie pandemii koronawirusa wpadł Klub Łącznik przy Czasoprzestrzeni we Wrocławiu. Od 12 marca działa jako Muzeum Klubu Zamkniętego. Można tam wypić piwo, kawę z foodtrucka, zobaczyć ciekawe wystawy i posłuchać muzyki.

Pomysłem w obecnych czasach pandemii koronawirusa okazało się otwarcie w muzycznym Klubie Łącznik - Muzeum Klubu Zamkniętego. W klimatycznych murach zajezdni tramwajowej pojawiły się gabloty, zdjęcia i plakaty. Można brać udział w spotkaniach, wystawach i koncertach. Pojawiają się również projekcje filmów, kawa i piwo. 

Zaczęło się jak wszędzie: wszystkie atrakcje, które oferował klub z powodu pandemii koronawirusa przeniesiono do sieci. Każdy zainteresowany mógł uczestniczyć online w wielu wydarzeniach kulturalnych. W trakcie spotkań networkingowych okazało się, że nie tylko w Polsce panują tak surowe restrykcje, a dodatkowo widzowie byli żywo zainteresowani tym, jak kluby radzą sobie w aktualnej sytuacji związanej z koronawirusem. Wszystko się zmieniło w lutym, kiedy rząd w Polsce częściowo zniósł obostrzenia i otworzone zostały kina, teatry , muzea oraz galerie sztuki. 

- Zdobyliśmy eksponaty, obmyśliliśmy koncepcję i stworzyliśmy wystawę, która oficjalnie została otwarta w zeszły piątek. Można ją zwiedzać jeszcze od najbliższej środy do niedzieli - opowiada event manager Klubu Łącznik Paweł Drygas. - Zainteresowanie wystawą jest bardzo duże, stąd nasza decyzja o przedłużeniu działania naszego nowego przedsięwzięcia. Cieszy nas również bardzo odpowiedzialne podejście naszych widzów, którzy starają się niejako “rozkładać” wizyty w klubie, przez co bardzo ułatwiają utrzymanie narzuconych nam restrykcji pandemicznych.

Eksponaty w Muzeum Klubu Zamkniętego związane są z Czasoprzestrzenią i Klubem Łącznik. Można zobaczyć pamiątki przekazane przez zaprzyjaźnionych muzyków. Znajdują się też eksponaty nawiązujące do historii muzyki, głównie polskiej - metronom Lecha Janerki, czy historyczne i egzotyczne instrumenty. Promowane są też lokalne, wrocławskie zespoły muzyczne, których koncerty można oglądać i słuchać w trakcie zwiedzania.

W Muzeum Klubu Zamkniętego przestrzegane są wszystkie restrykcje dotyczące pandemii koronawirusa: obowiązkowe maski na twarzy, dostępne jest stanowisko do dezynfekcji. Eksponaty rozłożone są tak, by nie tworzyć dużych skupisk ludzkich, a krzesełka w trakcie wydarzeń towarzyszących ułożone są z zachowaniem bezpiecznych odległości. Do klubu może wejść maksymalnie 100 osób. Na terenie działa sklepik, w którym można kupić zamknięte napoje na wynos, a także foodtruck z kawą mieszczący się w dużej hali byłej zajezdni.

W najbliższym czasie w Muzeum Klubu Zamkniętego pojawią się: koncerty, improwizowany spektakl komediowy czy dyskusyjny klub filmowy. 

Więcej szczegółów możecie znaleźć na Facebooku: 

https://www.facebook.com/klublacznik

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE