Uczniowie w tej szkole nie będą mieli zadań domowych. Dyrektor: "Nie chcemy oszustwa"

2021-09-07 9:46
szkoła
Autor: Pixaby Zielona Góra: klasa, w której zaszczepi się najwięcej uczniów dostanie NAGRODĘ pieniężną!

Chyba każdy z nas pamięta szkolne czasy, kiedy po lekcjach musieliśmy spędzić jeszcze sporą ilość czasu nad zadaniami domowymi. Niektórzy z nas odrabiali je chętnie, pozostali potrafili je zrobić tuż przed dzwonkiem, a nawet spisać od innej osoby. Aby pozbyć się tego typu problemów, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Miliczu w województwie dolnośląskim z zadawania prac domowych zrezygnowała całkowicie.

W największej placówce w powiecie milickim - Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 - wprowadzono innowacyjny pomysł. Uczniowie nie dostają dodatkowych zadań domowych. Podczas lekcji realizowane są wszystkie zagadnienia. 

- Nie chcemy oszustwa w szkole - przekonuje nowy dyrektor placówki Dariusz Duszyński. - Zdajemy sobie sprawę z tego, że tradycyjne pisemne zadania domowe, które z doświadczenia są odrabiane przez rodziców dzieci albo przez nich samych podczas szkolnej przerwy. Chcemy uniknąć takich sytuacji. 

Uczniowie przyznają, że spisują zadania domowe

Pomysł ten podoba się podopiecznym szkoły.

- Nie każdy odrabiał samodzielnie te zadania - mówi jedna z uczennic. - W większości przypadków były po prostu spisane. Mamy codziennie dużo lekcii, potem treningi, wracamy późno do domu - nie ma na to czasu. 

Teraz zadaniem domowym dla uczniów będzie nauka, tak by być przygotowanym na kolejne lekcje. Warto podkreślić, że pomysł podoba się również nauczycielom - nie wnosili co do niego żadnego sprzeciwu. 

Dyrektor placówki podkreśla również, że jeżeli uczeń nie będzie chciał przyswajać wiedzy podczas lekcji, a co za tym idzie - efektywnie wykorzystywać czasu w szkole, wtedy otrzyma zadanie domowe. Ponadto, będzie on przekonywał rodziców, aby zaoszczędzony czas, który byłby poświęcony na odrabianie lekcji w domu przez uczniów, wykorzystać na świeżym powietrzu. 

Raport z Anteny 06.09

Quiz. Matematyka na poziomie podstawówki. Dzieci znają odpowiedzi!

Pytanie 1 z 10
60 + 6 ⋅ 10 = ?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE