Tramwaje wracaja na Biskupin! Koniec remontu przy ul. Olszewskiego

2021-04-30 14:54
Tramwaje wracaja na Biskupin! Koniec remontu przy ul. Olszewskiego
Autor: Krzysiek Staszkiewicz Tramwaje wracaja na Biskupin! Koniec remontu przy ul. Olszewskiego

Tramwaje wracają na Biskupin! MPK Wrocław kończy prace nad torowiskiem w ciągu ul. Olszewskiego. Jeszcze kilka rzeczy zostało do dokończenia, ale już jutro(01.05) wszystkie poprzednie linie dojadą do pętli Biskupin. Tramwaje docelowo mają się tam poruszać z prędkością do 50 km/h. Przed remontem, z uwagi na zły stan torów, nie mogły jeździć tak szybko.

Mieszkańcy pojadą nowymi torami już 1 maja. Na trasy do pętli Biskupin wrócą tramwaje linii 1, 2, 4 i 10. Wszystkie prace zostały wykonane tak, aby nie uszkodzić rosnących w pobliżu drzew oraz ich korzeni, co nadzorowali inspektorzy MPK Wrocław oraz niezależni dendrolodzy.

- Korzystaliśmy z takich rozwiązań technologicznych, które są rzadko spotykane w Polsce. Najpierw były geosiatki, geowłóknina, na to warstwa niesortu i później tylko tłuczeń. To nie wystarczyło. W czasie realizacji robót musieliśmy zmienić tę technologią, tak naprawdę po to, żeby  uratować drzewa, żeby to nie wpływało na ich korzenie - mówi Damian Talaga z MPK Wrocław.

Dendrolodzy zasugerowali też rezygnację z pomysłu budowy w tym miejscy zielonego torowiska.

- Niestety mielibyśmy tu do czynienia z pewnego rodzaju kanibalizmem. To znaczy, że woda zostawałaby w tym zielonym torowisku i nie trafiałaby do korzeni dębów. Na ten moment zobaczymy, jak ta woda będzie rozprowadzana i za rok wrócimy do tego tematu - dodaje Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław.

Wraz z otwarciem torowiska, jutro(01.05) na linii 2 będzie jeździł premierowo, odnowiony tramwaj firmy skoda.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 30.04.2021

Najpiękniejsze zabytki Europy. Gdzie to jest?

Pytanie 1 z 10
Gdzie mieści się Partenon?
Zdjęcie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE