Tragiczny wypadek w kamieniołomie na Dolnym Śląsku. Nie żyje mężczyzna przygnieciony przez kamień

2022-10-05 11:45
 Ratownik karetka pogotowia
Autor: arembowski/Pixabay/cc0

W środę, 5 października doszło do tragicznego wypadku. W Kostrzy, gminie Strzegom, w województwie dolnośląskim, 30-letni mężczyzna został przygnieciony przez blok granitu. Niestety, pomimo prowadzonej akcji ratunkowej, nie udało się go uratować.

Jak poinformował portal świdnica24.pl, do zdarzenia doszło  w środę 5 października ok. godziny 7.51. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej z JRG Świebodzice, jeden zastęp z JRG Jawor, a także zastęp OSP Rogoźnica, a także zespół pogotowia ratunkowego oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

– Otrzymaliśmy zgłoszenie o tym, że mężczyzna został przygnieciony przez blok granitowy. Przed naszym przybyciem został on wyciągnięty spod niego – prawdopodobnie przez pracowników zakładu. Dalszymi czynnościami zajmował się zespół pogotowia ratunkowego. Mężczyzny nie udało się uratować – poinformował na łamach portalu mł. bryg. Łukasz Grzelak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy.

Na miejscu wypadku pojawił się prokurator, Państwowa Inspekcja Pracy i grupa operacyjna policji, która ustala przyczyny zdarzenia.

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Sukcesem będzie już połowa punktów

Pytanie 1 z 10
Jeszcze Polska nie zginęła...
Na oczach policji przejechał rowerem przez zamknięty przejazd kolejowy
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE