To nie science fiction! To rzeczywistość! Zamiast maseczek i przyłbic wymyślili tarcze! [FOTO]

2020-11-06 12:10
Tarcze zamiast maseczek i przyłbic
Autor: Facebook VYZR Technologies Tarcze zamiast maseczek i przyłbic

Kanadyjska firma zamiast maseczek czy przyłbic proponuje prawdziwe tarcze - osłony, który zapewniają prawidłową wentylację i umożliwiają podrapanie się w sytuacji dyskomfortu. Proponowane przez Kanadyjczyków urządzenia sprawiają, że nowa wizja świata wygląda trochę jak z filmu science fiction. Ale to nie film SF, a rzeczywistość.

Firma, która proponuje zamiast maseczek czy przyłbic tarcze, nazywa się VYZR. Tarcze umożliwiają oczyszczanie powietrza, a przedstawiciele firmy zapewniają, że swobodnie się w nich oddycha. To pierwszy taki pomysł i dlatego o tym piszemy. Dotychczas bowiem do wyboru mieliśmy jedynie różne typy masek i przyłbicie. Ale o ile maski utrudniają oddychanie, o tyle przyłbice nie zapewniają bezpieczeństwa, o czym niedawno pisaliśmy (sprawdź, klikając w poniższy link).

Tarcza, którą proponują Kanadyjczycy, filtruje alergeny, patogeny i zanieczyszczenia. Działa trochę jak maska antysmogowa. Tarcze zostały wykonane z silikonu i neoprenu. Pojedynczy egzemplarz tarczy kosztuje 379 dolarów.

Czy niebawem również polskie firmy będą dystrybuować podobne tarcze? Czy wkrótce rzeczywistość zamieni się w film science fiction? Dodajmy, że takie obrazki były nam znane dotąd tylko z kin, z filmów fantasy i SF.

Koronawirus. Posłuchaj o faktach i mitach. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami
Nie maseczki, nie przyłbice. Zobaczcie, co wymyślili Kanadyjczycy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE